Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pristatytas Vilkaviškio rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto projektas

Pirmadienį (vasario 24 d.) Vilkaviškio rajono visuomenė buvo kviesta į šių metų Savivaldybės biudžeto projekto pristatymą. Jame išsamiai aptartas svarbus rajono finansinę bei ūkinę veiklą reglamentuojantis dokumentas.

Biudžeto projektą susirinkusiesiems pristatė Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Vilija Tautvydienė. Ji informavo, kad 2020 metų biudžetą sudaro 41,9 mln. eurų pajamų, t. y. 2020 m. biudžetas yra 5,2 mln. eurų didesnis, nei patvirtintas 2019 metais. Vis dėlto, akcentuota, kad realus Savivaldybės biudžetinių įstaigų poreikis pagal programas yra beveik 10 mln. didesnis.

2020 metų savivaldybės biudžetas yra programinis ir parengtas pagal 10 Savivaldybės tarybos patvirtintų programų, remiantis Savivaldybės strateginiu veiklos planu. Biudžeto išlaidos detaliai išdėstomos pagal asignavimų valdytojus, finansavimo šaltinius ir pagal priemones. Šių metų biudžeto projektas taip pat buvo plačiai išdiskutuotas visuose komitetuose kartu su Tarybos nariais.

Šiais metais, kaip ir praėjusiais, didžiausia dalis numatyta švietimo ir ugdymo sritims (46,1 proc. biudžeto lėšų), tačiau finansavimas didėja daugeliui biudžeto programų.

Biudžete taip pat numatyta lėšų ir svarbių Savivaldybės infrastruktūros gerinimo projektų įgyvendinimui. Ketinama prisidėti prie naujų ES finansuojamų projektų ir tęsti jau pradėtų projektų įgyvendinimą, didesnės lėšos numatytos kelių ir gatvių priežiūrai, numatytas finansavimas priešgaisrinio automobilio įsigijimui, gydytojų ir kitų reikalingų rajonui specialistų pritraukimui, švietimo ir sveikatos įstaigų remontams, vandens kokybės gerinimui, Vilkaviškio šilumos ūkio modernizavimui, žvyravimo programos tęstinumui, socialinės paramos ir sveikatos paslaugų kokybės gerinimui ir kt.

Be to, numatomi didesni atlyginimai viešojo sektoriaus darbuotojams – didėja bazinis dydis, minimali alga, minimalūs koeficientai. Atskiru susitarimu didėja ir kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimai.

Šių metų Savivaldybės biudžete numatyta ir svarbi naujovė – patys Vilkaviškio rajono gyventojai galės teikti pasiūlymus ir patys nuspręsti, kur geriausiai panaudoti Savivaldybės biudžeto lėšas. Bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimo programai – taip vadinamajam „Piliečių biudžetui“ – šiemet numatyta 50 tūkst. eurų. Be to, numatytas finansavimas kaimo bendruomenių patiriamoms išlaidoms kompensuoti.

Iš viso 2020 metais Savivaldybei suplanuota 39 910,268 tūkst. eurų pajamų, iš jų – 446,5 tūkst. eurų skolintų lėšų ir 1553,232 tūkst. eurų likutis metų pradžioje už 2019 metus. Daugiausia pajamų ketinama gauti iš surenkamų mokesčių (52,4 proc.) ir dotacijų (39,8 proc.). Kitos Savivaldybės pajamos sudarys 3,3 mln. eurų arba 7,8 proc. visų planuojamų pajamų.

Savivaldybės išlaidoms suplanuota skirti 37,5 mln. eurų (89,5 proc.), iš jų darbo užmokesčiui biudžetinių įstaigų darbuotojams apmokėti – 24,1 mln. eurų (64,3 proc.) Taip pat šiais metais planuojama įsigyti turto už 4,4 mln. eurų. Iš viso Savivaldybės biudžete planuojami asignavimai sudarys 41,9 mln. eurų, taigi, Tarybai teikiamas tvirtinti subalansuotas rajono Savivaldybės biudžetas.

Galutinis Savivaldybės 2020 metų biudžetas bus svarstomas ir tvirtinamas jau šį penktadienį (vasario 28 d.) vyksiančiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top