Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pristatyta Vilkaviškio rajono policijos komisariato 2021 metų veiklos ataskaita

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi Vilkaviškio ir Marijampolės policijos komisariato viršininkai. Savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir socialiniai partneriai buvo supažindinti su 2021 metų policijos veiklos rezultatais.

Savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiesiems pranešimą skaitė Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys. Jis pažymėjo, kad šiuo metu komisariate dirba 50 statutinių pareigūnų. Nepaisant sumažėjusio dirbančiųjų skaičiaus, vadovas pasidžiaugė, kad praėjusiais metais į skubiausius iškvietimus buvo sureaguota greitai ir laiku.

Lyginant 2020 m. ir 2021 m. nusikalstamų veikų skaičių paaiškėjo, kad praėjusiais metais jų užfiksuota mažiau, t. y. 390 (2020 m. – 411) ir bendrai nusikalstamumas Vilkaviškio rajone mažėja. Apie tai, kad kriminogeninė situacija mūsų krašte gerėja, kalbėjo ir susitikime dalyvavęs Marijampolės apskrities policijos komisariato vadovas Harimantas Poškevičius.

Deja, policijos atstovų nedžiugina smurto artimoje aplinkoje rodikliai. Nuo 2020 m. jų skaičius išaugo beveik trečdaliu, t. y. nuo 108 atvejų iki 150. Pagrindinė priežastis, pasak pareigūnų, yra alkoholio vartojimas. H. Poškevičius išskyrė, kad apskritai kone 50 % visų nusikalstamų veikų, kurias tenka spręsti policijai Vilkaviškio rajone, yra padaryti neblaivių asmenų.

Susitikimo metu buvo paliesta ir visuomenei jautri narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimo tema, ypač tarp vaikų ir paauglių. Nors Vilkaviškio rajone tokių nusikaltimų užfiksuojama nedaug, tai vis tiek kelia nerimą tiek savivaldybės vadovams, tiek ir socialiniams partneriams.

Galima pasidžiaugti, kad mūsų krašto gyventojų pilietiškumas auga. Policijos pareigūnai pažymėjo, kad vis daugiau žmonių rūpinasi ne tik savo, bet ir kaimynų sveikata bei gerove, o visuomenės ir policijos bendradarbiavimas teikia daug vilčių.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top