Gegužės 20 d. Pilviškiuose, vasaros estradoje, pristatyta beveik 1 200 puslapių knyga „Pilviškiai“.
Šią monografiją pagal programą „Lietuvos valsčiai“ išleido „Versmės“ leidykla. Susitikime su skaitytojais dalyvavo pats monografijos vyriausiasis redaktorius ir sudarytojas Venantas Mačiekus. Jis akcentavo, kad knyga „Pilviškiai“ – 41-oji Lietuvos valsčių serijos monografija ir pirmoji Vilkaviškio rajone.
Monografijos „Pilviškiai“ pristatymo renginį organizavo Pilviškių miestelio bendruomenė, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras ir Vilkaviškio kultūros centro Pilviškių padalinys.
Knygos pristatyme taip pat sudalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kuris įteikė monografijos sudarytojui V. Mačiekui Mero padėką, už dėmesį Vilkaviškio krašto istorijai ir kultūrai, kraštotyros ekspedicijų Paežeriuose ir Pilviškiuose organizavimą, monografijos „Pilviškiai“ parengimą.
Už parodytą dėmesį Pilviškiams leidinio sudarytojui nuoširdžiai dėkojo ir Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas, Pilviškių bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė.
Gausiai susirinkusiems žmonėms trumpai pristatyta, kaip atsirado idėja rašyti knygą apie Pilviškius. Kaip pasakojo monografijos sudarytojas V. Mačiekus, nuo sumanymo iki knygos išleidimo praėjo apie 15 metų. Susirinkusiesiems jis papasakojo svarbiausius knygos atsiradimo momentus, pasidalijo kiek sunkaus, tačiau labai prasmingo darbo į šią monografiją yra sudėta, kiek žmonių prie šios knygos atsiradimo prisidėjo. Šioje knygoje tilpo ir gyventojų atsiminimai, ir nuotraukos, ir sodybų, architektūrinių pastatų aprašymai, ir tautosaka, ir daug kitų su Pilviškių kraštu susijusių dalykų.
Monografiją sudaro 96 straipsniai, kuriuos parašė 78 autoriai, tarp jų – 11 mokslo daktarų. Leidinyje išsamiai aprašoma miestelio ir parapijos istorija, apylinkių augmenija, žydų bendruomenės gyvenimas ir tragiška jos žūtis, sovietų okupantų represijos ir atkaklus partizanų pasipriešinimas okupantams, gyvenimas kolūkiuose, verslo vystymas, dabartinės seniūnijos, miestelio ir kaimų bendruomenių veikla.
Daug dėmesio knygoje skirta švietimui ir kultūriniam gyvenimui – seniūnijos teritorijoje esančioms mokykloms, bibliotekoms, Pilviškių, Alksnėnų ir Paežerių meno saviveiklos kolektyvams. Aprašoma pilviškiečių šnektos ypatybės, pateikiama pluoštas tautosakos, apibūdinama bažnyčių architektūra, sakralinio meno vertybės. Taip pat spausdinamos įžymesnių pilviškiečių biografijos, asmenvardžių rodyklė.
V. Mačiekus nuoširdžiai dėkojo visiems pilviškiečiams ir kitiems asmenims prisidėjusiems, kad ši monografija išvystų dienos šviesą. Juos sudarytojas apdovanojo knygos egzemplioriais.