Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Primename, kad jau šį savaitgalį, gegužės 7-8 d., visoje Lietuvoje vyks akcija „Darom“.

Šį pavasarį švarinimosi akcijoje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu. Naujai sukurtoje ir vartotojui pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos. Vartotojai ras ir žemėlapį, kuriame bus paskelbtos vietos, kur akcijos savanoriai dalins rūšiavimui skirtus maišus. Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas priduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose.

ATSINAUJINUSIOS 2021 M., AKCIJOS FORMATAS

 • KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis;
 • KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas;
 • KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?
 1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“).
 2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje (bei iš anksto paskelbti www.mesdarom.lt puslapyje) arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.
 3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras bendradarbiaudamas su VšĮ „Mes darom“ informuoja, kad gegužės 7– 8 dienomis vyksiančios akcijos metu surinktas atliekas priims į visas Marijampolės apskrities veikiančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (toliau–DGASA). Vokiečių g. 10, Marijampolėje, Šiaurės g. 46, Vilkaviškyje, Sodų g. 15, Šakiuose, M. Valančiaus g. 17a, Kazlų Rūdoje, Šilo g. 23, Kušliškių kaime, Kalvarijos sav. Esančiose DGASA atliekos bus priimamos gegužės 7–8 ir 12– 14 dienomis. J. Biliūno g. 14 C, Kybartuose, Kybartų g. 1F, Kudirkos Naumiestyje, Nemuno g. 1A, Skaistakaimyje esančiose DGASA atliekos bus priimamos gegužės 7–8 ir 13–14 dienomis.

Vienam asmeniui dalyvaujančiam akcijoje į didelių  gabaritų atliekų surinkimo aikšteles bus galima nemokamai pristatyti:

 • naudoti nebetinkamų padangų (atliekos kodas – 16 01 03) =<5 vnt.,
 • statybinės medžiagos, turinčios asbesto (atliekos kodas –17 06 05*) =<30 kg,
 • plastiko (atliekos kodas – 16 01 19) =<30 kg,
 • stiklo (atliekos kodas – 16 01 20) =<30kg,
 • biologiškai skaidžių atliekų (frakcija iki 30 cm) (atliekos kodas –20 02 01) =<1 m3 (didesnį kiekį galima nemokamai pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles).
 • Kitų pristatomų atliekų ribojimai bus taikomi atsižvelgiant į akcijos metu DGASA esamų konteinerių užpildymą, tačiau atliekos bus priimamos nemokamai.

Atliekos priimamos tik išrūšiuotos. Pristačius atliekas į DGASA, privaloma informuoti aikštelės darbuotojus, kad atliekos buvo surinktos akcijos metu.

Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top