Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Priimtas 2022 metų Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžetas

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintas vienas svarbiausių klausimų – 2022 m. biudžetas. Už šį projektą nariai balsavo vienbalsiai – pritarė visi 22 dalyvavusieji.

Šiemet Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžete – 49,6 mln. Eur. Tai 8 mln. Eur daugiau nei pernai (2021 m. biudžete – 41,6 mln. Eur). Daugiausiai pajamų, kaip ir praėjusiais metais, surinkta iš mokesčių – 54,4 proc., bei dotacijų – 38,3 proc. Likusius 7,3 proc. sudaro turto, biudžetinių įstaigų bei kitos neišvardintos pajamos.

Savivaldybės biudžeto išlaidos yra planuojamos pagal strateginiame veiklos plane numatytas programas, t. y. surinktos lėšos paskirstomos 10-čiai Tarybos patvirtintų programų. Šiemet, kaip ir 2021 m., daugiausiai dėmesio skiriama švietimui. Žinių visuomenės plėtrai numatyta 47,9 proc. biudžeto išteklių. Jie atiteks ugdymo įstaigoms, kurios sieks kurti palankias ir kokybiškas mokymosi sąlygas, didins vaikų užimtumą bei saviraiškos įvairovę.

21,6 proc. biudžeto skirta socialinės paramos ir sveikatos paslaugų kokybės gerinimui. Tarp pagrindinių šios srities siekių – socialinių paslaugų teikimo tobulinimas, piniginės išmokos, dienos užimtumo didinimas, socialinės atskirties mažinimas, palankios aplinkos šeimai kūrimas bei sveikatos priežiūros paslaugų plėtojimas.

Vilkaviškio rajono savivaldybė seka pasaulinėmis tendencijomis ir šiemet ruošiasi 6,5 proc. biudžeto išteklių skirti aplinkos apsaugai. Tačiau be taršos ir jos poveikio aplinkai mažinimo ketinama susitelkti ir į gaisrų prevenciją.

2022 m. biudžete didesnio finansavimo taip pat sulauks kultūra, sporto ir jaunimo, savivaldybės valdymo, kaimo plėtros programos. Šiek tiek mažiau šiemet skiriama teritorijų planavimui, viešajai infrastruktūrai bei nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), turizmui ir verslui. Tiesa, pastarajai programai 647,7 tūkst. eurų numatyta skirti iš skolintų lėšų metų eigoje. Tad išsikelti tikslai ir toliau bus kryptingai įgyvendinami.

Šių metų biudžetą detaliai pristatė savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Su projektu buvo galima susipažinti interneto svetainėje, jį svarstė visi komitetai bei frakcijos, be to, vasario 14 d. vyko ir viešas pristatymas nuotoliniu būdu, per kurį savo nuomonę ir siūlymus išreikšti galėjo kiekvienas savivaldybės gyventojas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top