Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pradedami platinti pranešimai apie rinkimus

Informuojame, kad nuo šiandien, vasario 10 d., pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.

Pranešimas apie rinkimus – informacinis pakvietimas dalyvauti rinkimuose yra nevardinis ir juos platins Vilkaviškio rajono savivaldybės Nr. 56 rinkimų apylinkių komisijų nariai.

Pranešimai ir leidiniai su kandidatų ir kandidatų sąrašų rinkimų programomis yra platinami į rinkėjų pašto dėžutes.

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys (jiems teikiantys pagalbą) asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę), pranešimai privalo būti įteikti asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, privalo prisistatyti ir pateikti VRK išduotą pažymėjimą, o tik po to paklausti, ar jis pasinaudos šia teise, ir informuoti, kaip jis tai gali įgyvendinti. Jeigu toks rinkėjas pasirenka balsuoti namuose, užpildomas Prašymas balsuoti namuose (P6 forma).

Prašymai balsuoti namuose pradedami priimti platinant rinkėjams pranešimus apie rinkimus ir baigiami priimti 2023 m. kovo 1 d. Balsavimas namuose vyks 2023 m. kovo 3–4 dienomis (pakartotinis balsavimas kovo 17–18 dienomis) nuo 8 iki 20 val. Rinkėjų, kurie yra laikinai apsistoję tam tikros rinkimų apylinkės teritorijoje, bet nėra įrašyti į šios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, prašymai balsuoti namuose baigiami priimti 2023 m. vasario 28 d. Tokių rinkėjų balsavimas namuose vyksta 2023 m. kovo 2 d. (pakartotinis balsavimas kovo 16 d.) nuo 8 iki 20 val.

Jei rinkėjas, turintis teisę ir norintis balsuoti namuose dėl nenumatytų priežasčių neužpildė Prašymo balsuoti namuose, jis turi teisę kreiptis į savo apylinkės, kurioje balsuoja pagal gyvenamą teritoriją,  rinkimų komisijos pirmininką www.vrk.lt puslapyje nurodytais rinkimų apylinkių kontaktais, taip pat Vyriausiosios rinkimų komisijos informaciniu telefonu 1855.

Mieli rinkėjai, būkite budrūs ir šiuo rinkiminiu laikotarpiu saugokite savo asmens duomenis ir jų neatskleiskite asmenims, nepateikusiems Vyriausiosios rinkimų komisijos išduoto pažymėjimo.

Vilkaviškio rajono savivaldybės Nr. 56 rinkimų komisija,

 tel. 8 668 59 916

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top