Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Policija sieks būti arčiau gyventojų

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko susitikimas, kurio metu MAVPK Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys Savivaldybės vadovams ir seniūnijų seniūnams pristatė nuo spalio 1 d. startuojančius darbo organizavimo pokyčius.

Susitikime dalyvaujant Savivaldybės merui Algirdui Neiberkai, Administracijos direktoriui Vitui Gavėnui ir visų 12 rajonų seniūnijų seniūnams arba jų pavaduotojams, pristatyta idėja, kaip policijos pareigūnai sieks būti arčiau kaimiškųjų teritorijų gyventojų.

E. Gruzdys kalbėjo, kad dar praėjusių metų pabaigoje seniūnijų buvo prašoma užpildyti anketas, kuriomis buvo siekiama išsiaiškinti saugumo situaciją mūsų rajone, įvertinti vietos policijos veiklą, savivaldybės (seniūnijos) santykius su vietos pareigūnais. Vilkaviškio komisariato viršininkas pasidžiaugė, kad mūsų rajone policijos darbas ir bendradarbiavimas su seniūnijomis buvo įvertintas labai gerai, tačiau, kaip ir visoje šalyje, išaiškėjo poreikis, kad kaimiškosiose teritorijose labai trūksta panaikintų apylinkių inspektorių.

Policijos departamentas, atsižvelgdamas į apklausos duomenis ir gyventojų poreikius ir siekdamas gerinti bei tobulinti policijos veiklą, teikiamas paslaugas visuomenei, nuo spalio 1 d. startuoja su nauja policijos pareigūnų darbo organizavimo tvarka.

Nuo spalio į seniūnijų centrus 1 kartą per savaitę atvyks 2 policijos pareigūnai, kurie 2 valandas dirbs tik tame seniūnijos centre. Seniūnijos gali pasirinkti, ar pareigūnams dirbti taip vadinamu pasyviuoju ar aktyviuoju būdu. Pasyvusis būdas – kai policijos pareigūnai dirba vienoje, jiems paskirtoje vietoje ir laukia gyventojų. Aktyvusis – kai atvykę pareigūnai patruliuoja po seniūnijos centrą, vyksta į „karštuosius“ taškus, tačiau gyventojai taip pat gali išsikviesti juos į seniūnijoje paskirtą vietą ir su pareigūnais aptarti jiems iškylančias problemas.

Susitikime dalyvavę seniūnai džiaugėsi šiais pokyčiais ir vienbalsiai nusprendė, kad Vilkaviškio rajono seniūnijoms tinkamesnis yra aktyvusis policijos pareigūnų darbo pobūdis.

E. Gruzdys taip pat papildė, kad į seniūnijas dažniau atvyks ir patruliuojantys pareigūnai. Jie bent 2 kartus per savaitę taip pat atvyks į seniūnijas ir ten patruliuos po 2 valandas.

Šiais pokyčiais siekiama, kad kaimiškųjų teritorijų gyventojai jaustųsi saugesni, vyktų nusikaltimų prevencija.

Savivaldybės vadovai taip pat sveikino šį sprendimą ir džiaugėsi, kad atkreiptas dėmesys į gyventojų poreikius dažniau matyti policijos pareigūnus kaimuose, operatyviau spręsti iškylančias problemas, efektyvinti bendradarbiavimą.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top