Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Poezijos pavasario“ svečiai sutikti savivaldybėje

Nors už lango pats vasaros įkarštis, šiandien, liepos 29 d., savivaldybėje lankėsi 56-ojo tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ svečiai: 2020 metų Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė, poetė Aldona Ruseckaitė, literatūrologė, visai neseniai išleidusi ir savo knygą, Kristina Poderytė, fleitininkė Monika Riškutė.

Dėl visoje šalyje paskelbto karantino Poezijos pavasario šventė nukelta į vasarą ir šįkart mūsų rajone vyksta jau 52-ąjį kartą.  Įsimintinais renginiais ir tinkamu „Poezijos pavasario“ dalyvių priėmimu visada pasirūpina Vilkaviškio savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė, vadovaujama direktorės Vilijos Gilienės. Pastaroji atlydėjo svečius į rajono savivaldybę bei pristatė juos savivaldybės vadovui.

Svečius atvykus į mūsų rajoną pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas. Šiek tiek vėliau prie svečių prisijungė Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Inga Mikutavičiūtė.

Savivaldybės meras padėkojo laureatei už jos kūrybą, pasidžiaugė gražia tradicija poetus priimti čia, Savivaldybėje.

„Labai ačiū, kad Jūsų nuostabi kūryba pasiekia skaitytojus, kad Jūs perduodate savo jausmus, išgyvenimus, taip savo darbais turtindama Lietuvos kraštą.“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Su svečiais aptarta S. Nėries kūryba, jos tragiškas likimas. Meras taip pat trumpai pristatė Vilkaviškio rajoną: papasakojo apie jo istoriją, pasidžiaugė, kad mūsų rajonas yra turtingas lankytinų objektų, pakvietė svečius apsilankyti naujoje Alvito Šv. Onos bažnyčioje.

Šiltai sutikti svečiai dalijosi savo įspūdžiais, pasakojo apie sąsajas su mūsų kraštu, 2020 metų Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė, poetė Aldona Ruseckaitė trumpai pristatė savo kūrybą ir merui A. Neiberkai įteikė dvi savo knygas –  poezijos knygą „Debesiu“ ir romaną „Padai pilni vinių“. Prisiminimui knygose autorė paliko savo autografus.

Iš savivaldybės svečiai išvyko į Alvitą, kur kapinaitėse aplankė ir pagerbė Salomėjos Nėries sūnaus Sauliaus Bučo atminimą.

Poezijos pavasario literatūrinė dalis buvo pradėta poezijos skaitymu „Tavasis balsas skamba mano eilėse“ (S. Nėris) Kiršuose, poetės Salomėjos Nėries tėviškėje.

Taip pat „Poezijos pavasario“ dalyviai apsilankys poeto Kazio Bradūno tėviškėje Kiršuose.

Baigiamajame poezijos pavasario renginyje „Po poezijos paukštės sparnu“, kuris vyks šiandien, 17.30 val. Vilkaviškio kultūros centre, poetei Aldonai Ruseckaitei bus įteikta Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija. Laureatei taip pat bus dovanojamas meno dirbinys (drožinys).

***

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top