Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Po 2 metų pertraukos į Virbalį sugrįžo Žolinės jomarkas

Rugpjūčio 15 d. Virbalio miestelis kvietė rajono gyventojus į tradicinius Žolinės atlaidus. Šiais metais ši šventė surengta jau 12-ąjį kartą. Nors pernai, dėl visą pasaulio užklupusios pandemijos, tradicinis Žolinės jomarkas Virbalyje neįvyko, tačiau tai tik dar labiau paskatino visus šiemet susirinkti, linksmai pasibūti, pabendrauti, geros muzikos paklausyti.

Tradicinė miestelio šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Virbalio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vėliau veiksmas persikėlė į miesto parką, kuriame šurmuliavo amatininkų mugė.

Virbalio Žolinės atlaiduose bei jomarke apsilankė ir su gražia švente sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Virbalio seniūnijos seniūnas Zitas Lasevičius, Virbalio bendruomenės „Virbalio Vartai“ pirmininkas Stanislovas Lopeta.

Meras pasidžiaugė, kad Virbalis vis labiau keičiasi, gražėja ir prie šių pokyčių prisideda visi miestelio gyventojai. Šiandieninė šventė įvyko atnaujintoje erdvėje – rekonstruotame parkelyje prie autobusų stoties. Ypatingų padėkos žodžių sulaukė Virbalio bendruomenė „Virbalio vartai“, kuri savo aktyvia veikla garsi ne tik mūsų rajone, bet jau yra žinoma visoje Lietuvoje. Pasinaudodamas proga Meras įteikė Mero padėkos raštą Virbalio bendruomenės „Virbalio vartai“ nariui Sigitui Liubinskui,– už bendruomeniškumo puoselėjimą, nuolatinį neatlygintiną darbą bendruomenės labui, pagalbą kitiems.

Žolinės jomarke savo amatus ir darbus demonstravo miestelio meistrai, amatininkai. Čia buvo galima paragauti gardžių bulvinių blynų, Virbalio medžiotojų pagamintos šiurpos. Norintys galėjo įsigyti amatininkų dirbinių ar pabandyti patys juos pasigaminti, sudalyvauti šauniųjų brolių vienuolių surengtoje linksmoje loterijoje.

Savo pramogų zoną turėjo ir mažieji šventės dalyviai – vaikai galėjo pašokinėti ant batuto, papramogauti ir įvairių magiškų triukų išmokti su klounu Tuku, kuris juos linksmino dideliais muilo burbulais, įvairiais žaidimais, mokė lankstyti balionus.

Miestelio gyventojams ir svečiams nuostabus oras leido mėgautis šventiniu koncertu, kuriame pasirodė ir vietiniai kolektyvai, ir kviestiniai svečiai. Savo pasirodymus dovanojo moterų vokalinis ansamblis „Vėjūna“, Virbalio kultūros namų kapela „Pliumpa“, Kybartų kultūros centro moterų liaudiškų šokių grupė „Katpėdėlės“, modernaus folkloro grupė „Balti vėjai“, tikros muzikos fabrikėlis – grupė „Nešpėtni bernai“.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top