Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Plenere „PA (si) likimai“: dailininkų laikmečio interpretacijos, kaip šio laiko ženklai ateičiai

Rugpjūčio 20 d. Vilkaviškio kultūros centras gyventojus ir miesto svečius sukvietė į projekto – plenero „Sūduvių žemė: PA (si) likimai“ baigiamąjį renginį. Jo metu pristatyta dailininkų grupės „Individualistai“ tapybos darbų paroda, menininkų kūrybos kryptis atskleisti padėjo organizuota ekskursija „Dingęs Vilkaviškis: pastatai ir žmonės“, o renginį vainikavo ekspresyvus „Rakija Klezmer Orkestar” koncertas.

Nuo rugpjūčio 12 d. mūsų krašte svečiavosi penki dailininkų grupės „Individualistai“ nariai – Gražina Vitartaitė, Svajūnas Armonas, Juozas Pranckevičius, Arvydas Kašauskas, menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė, kurie daugiau nei savaitę čia gyveno ir kūrė, tapydami įvairius paveikslus iš aplankytų vietų. O pamatyti ir aplankyti mūsų rajone tikrai yra ką. Aplankytas Vinkšnupių dvaras, kapinaitės, Piliakalnių piliakalnis, susipažinta su gastronominiu totorišku paveldu: gaminti penkių skirtingų rūšių koldūnai, gardžiuotasi gėrimu Syta. Sekant žydiško paveldo ženklais plenere dalyvaujantys dailinininkai aplankė Kalvariją, Virbalį, Kybartus, svečiavosi vietos menininko Juozo Šalčiūno namuose, o Bartninkų žemėse plenero dalyviai žvalgėsi ir įkvėpimo sėmėsi.

Parodoje eksponuojama virš 20 dailininkų nutapytų darbų įvairiomis temomis: nuo gražiausių rajono vietų ir gamtos vaizdų iki abstrakčių idėjų vaizdavimo.

Parodos pristatymo metu menotyrininkė dr. N. Tumėnienė pristatė plenere dalyvavusius dailininkus, papasakojo apie jų tapybos ypatumus, apibūdino dar dažais kvepiančius darbus, kuriuose atsispindi autorių nuotaikos, vizijos.

Dailininkai pasidžiaugė puikiomis sąlygomis kūrybai, maloniais ir rūpestingais žmonėmis, jų skiriamu dėmesiu menui ir grožiui. Menininkai kalbėjo, kad per visą šį laiką aplankytos mūsų krašto erdvės davė impulsą ne vieno paveikslo gimimui, o nuostabių ir įkvepiančių kampelių mūsų rajone nestinga.

Projekto – plenero baigiamajame renginyje dalyvavo  ir menininkus sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Savivaldybės meras A. Neiberka pasidžiaugė įvykusiu pleneru, dovanojusiu tiek daug puikių įspūdžių ir palikusiu gražų kūrybos kraitį mūsų rajono gyventojams ir svečiams. Menininkams jis palinkėjo sveikatos, malonių akimirkų ir neišsenkančių kūrybinių minčių. Prie sveikinimo žodžių prisidėjo ir D. Riklienė, kuri dėkojo ne tik menininkams, bet visiems kultūros sektoriaus atstovams už vertybių išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms.

Renginyje taip pat dalyvavo ir puikiai suorganizuotu pleneru džiaugėsi parodų organizatorius Eugenijus Bulovas.

Po parodos pristatymo susirinkusieji buvo pakviesti leistis į ekskursiją ir pasižvalgyti po istorinį Vilkaviškio miestą, o renginio pabaigoje susirinkusiųjų laukė profesionalių ir ugningų muzikantų grupės „Rakija Klezmer Orkestar” pasirodymas, kurio atliekama žydų ir Balkanų tautų muzika privertė įsiklausyti ir nejučia pradėti trypčioti ir jaunuolius, ir senjorus.

Vilkaviškio kultūros centras projektą-plenerą „Sūduvių žemė“ surengė jau aštuntą kartą.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top