Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pilietiškumo pamoka Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos gimnazistams

Minint praėjusią Vietos savivaldos dieną, Vilkaviškio rajono Savivaldybėje apsilankė gimnazistai, kurie kartu su savivaldybės meru Algirdu Neiberka ir mero patarėju Joriu Juškausku diskutavo apie pilietiškumą, jaunimo pilietinį ir politinį aktyvumą bei jaunų žmonių perspektyvas Vilkaviškio krašte.

Meras Algirdas Neiberka diskusijos pradžioje gimnazistus supažindino su darbo Savivaldybėje principais, pagrindiniais kylančiais iššūkiais ir sunkumais bei vylėsi, kad ganėtinai mažas jaunų žmonių pilietinis aktyvumas palaipsniui augs: „Jaunimo pilietiškumą parodo ne tik jo dalyvavimas socialinėje ar politinėje veikloje, valstybinių švenčių minėjimuose, bet ir tai, kad jie pakelia ne vietoje išmestą šiukšlę, todėl labai svarbu, nors ir mažais žingsniais, visiems kartu prisidėti prie bendros krašto gerovės“.

Mero patarėjas Joris Juškauskas gimnazistus supažindino su šalyje atliktais tyrimais, kaip Lietuvoje suprantama jaunimo politika, kokią pridėtinę vertę kuria jaunimo organizacijos ir kaip jos gali prisidėti prie valstybės problemų sprendimo.

„Valstybėje kartais nėra išnaudojamas pilnas jaunimo nevyriausybinių organizacijų potencialas, kuris galėtų efektyviai prisidėti teikiant viešąsias paslaugas Lietuvoje ir taip naujais būdais spręsti visuomenėje įsivyravusias problemas. Svarbu pabrėžti įvairių jaunimo organizacijų veiklą, kuri prisideda prie sąmoningos, pilietiškos bei kūrybingos asmenybės ugdymo, o vien tai, jog jauti, kad gali priimti sprendimus ir keisti tau rūpimus dalykus yra didelis indėlis į jauno žmogaus augimą, “ – kalbėjo Joris Juškauskas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top