Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pieno gamintojams – papildoma valstybės pagalba

Šalies pieno gamintojai netrukus sulauks papildomos valstybės pagalbos – 19,2 mln. Eur. Žemės ūkio ministerija jau patvirtino šios pagalbos administravimo taisykles ir sieks, kad ji pieno gamintojams būtų išmokėta dar š. m. rugsėjo mėnesio pabaigoje.

Šia pagalba siekiama kompensuoti š. m. birželio–rugpjūčio mėnesių pieno gamintojų pajamų netektis. Europos Komisija pritarė pagalbos teikimo sąlygoms.

Paramą numatoma mokėti visiems pieno ūkiams, kurie turėjo įregistruotų pieninių veislių karvių š. m. rugsėjo 1 d., nepriklausomai nuo ūkio dydžio. Pieno gamintojai taip pat turi būti registruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai Žemės ūkio ir kaimo verslo registre ne vėliau kaip iki š. m. rugsėjo 1 d.

ŽŪM atkreipia dėmesį, kad tie pieno gamintojai, kurie jau pateikė paraiškas š. m. birželio 11-30 d., papildomai paraiškų teikti neprivalo. Jiems VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras pagalbos sumą apskaičiuos, įvertinęs turimus duomenis, esančius registruose. Taip siekiama mažinti administracinę naštą pieno gamintojams ir savivaldybių darbuotojams.

Š. m. rugsėjo 4-11 d. savivaldybėms (seniūnijoms) paraiškas turi pateikti tie pieno gamintojai, kurių birželio 11–30 d. laikotarpiu pateiktoje paraiškoje nurodyti duomenys (sąskaitos numeris, susijusių įmonių duomenys ar kt.) pasikeitė.

Jeigu pieno gamintojas birželio 11-30 d. paraiškos nepateikė, tačiau šiuo metu atitinka nustatytus kriterijus ir pageidauja gauti paramą, jis turėtų  pateikti paraišką š. m. rugsėjo 4-11 d.

Pagalbos už pieninę karvę dydis bus nustatytas atskiru žemės ūkio ministro įsakymu, gavus informaciją iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro apie remtinų pieninių karvių skaičių.

Jeigu kiltų klausimų, pieno gamintojai turėtų kreiptis į savo savivaldybės (seniūnijos) darbuotojus.

Ši priemonė yra pirmosios pagalbos schemos pieno gamintojams pratęsimas. Ir smulkūs, ir stambūs pieno ūkiai, nukentėję nuo koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių, liepos mėnesį jau gavo daugiau kaip 18 mln. Eur pagalbą už balandžio-gegužės mėnesius. Paraiškas pateikė daugiau kaip 27 tūkst. pieno gamintojų.

 

Su pagalbos administravimo taisyklėmis galima susipažinti čia: http://old.zum.lt/index.php?1372035958

 

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top