Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Penkerių metų derlius

Lygiai prieš penkerius metus, 2015 m. birželio 9 dieną, maža obelaitė prie Vilkaviškio viešosios bibliotekos subūrė didelį būrį bendraminčių. Nors laikas vaismedžių sodinimui buvo kiek vėlyvas, tačiau obelaitė sėkmingai prigijo, o bibliotekos kolektyvas susitikimo metu rajono bendruomenės atstovams pranešė apie patvirtintą svetainės www.etnografija.vilkaviskis.lt idėjos kūrimo finansavimą. Įgyvendinant bibliotekoje gimusią idėją siekta užtikrinti prieigą prie kokybiškos, aktualios, kultūrinę, išliekamąją vertę turinčios informacijos apie Vilkaviškio kraštą, sudarant prielaidas edukacinių veiklų, amatų ir verslo, turizmo plėtrai rajone. Prireikė nemažai laiko ir pastangų kol užsibrėžti siekiai pradėjo įgauti norimą pavidalą.

2016 m. rugsėjo mėnesį visuomenė sulaukė pirmųjų milžiniško darbo rezultatų. Sukurta svetainė sudomino daugelį kraštiečių ir užsienio lietuvių. Jos dėka kelią į gimtinę iš naujo atrado iš Pūstapėdžių kilusio J.Virškaus vaikaičiai iš tolimosios Amerikos. Svetainėje sukauptos informacijos pagrindu parengti pranešimai Trečiojo amžiaus universiteto studentams apie žymių kraštiečių gimtines, Vilkaviškio krašto dvarus. Vilkaviškio neįgaliųjų Piligrimų Bendrijos nariai supažindinti su kelionių maršrutais, vyko svetainėje aprašytų kūrėjų darbų parodos, jų pristatymai ir susitikimai su darbų autoriais.

2019 m. galimybę susipažinti su informatyviu svetainės turiniu turėjo Vilniaus 20-osios knygų mugės svečiai. 2019 m. rudenį aktuali kraštotyrinė informacija buvo pristatyta Vilkaviškio pedagogų konferencijos metu, kiek vėliau – Vaikų ir jaunimo centro Vaidybos ir interpretacijų būrelio ugdytiniams. Gimto krašto turtai, kelionių ir verslo idėjų galimybės pristatomos kompiuterinio raštingumo mokymų metu. Su kelionių maršrutais ir edukacijomis supažindinami rajono pedagogai ir mokiniai.

Publikuojama informacija nuolat pildoma, generuojamos naujos idėjos ir tikslai, vykdoma informacijos sklaida. Šiuo metu svetainės lankytojai jau gali surasti informacijos apie Vilkaviškio krašto 553 objektus, 1337 garsius kraštiečius, 111 rankdarbių kūrėjus, tautodailininkus, išmėginti 17 kelionių maršrutų ir 11 edukacinių veiklų.

Kiekvienais metais svetainės naudotojų skaičius išauga keliais tūkstančiais apsilankymų. 2019-aisiais metais ypač padidėjo svetainės lankytojų, prisijungiančių iš užsienio šalių, ypač – iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos.

Tiems, kurie ypač  žingeidūs, kiekvieną mėnesį siūlome pasidomėti naujiena iš savo krašto istorijos, kurią gali perskaityti paspaudę lemputės simbolį dešinėje pusėje.

Sėkmingai startavęs projektas įpareigojo kantriai ir nuosekliai rūpintis informacijos pildymu bei atnaujinimu. Tai pajutusi „Auksio“ veislės obelaitė išleido ne vieną šaką ir bėgte prabėgus penkeriems metams mus jau stebina derlių žadančiais žiedais.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos

Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top