Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pavyks išsaugoti unikalią ir sakralią erdvę – Bartninkų bažnyčios griuvėsius!

LR kultūros ministro įsakymu skirtas finansavimas Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsių konservavimui.

Iš Valstybės biudžeto avarijos grėsmės pašalinimui ir bažnyčios liekanų konservavimui skirta 60 tūkst. eurų. Dar 25 tūkst. eurų skirs Vilkaviškio rajono savivaldybė. Šiam sprendimui jau anksčiau yra pritarusi Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba. Iš viso projekto įgyvendinimui skiriama 85 tūkst. eurų.

„Kam teko lankytis Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose, tas pritars, kad tai – savo aura užburianti erdvė. Ypatinga traukos vieta jie tapo Vilkaviškio kultūros centrui pradėjus čia rengti profesionalių atlikėjų koncertus, kurie per patį vidurvasarį sutraukia tūkstančius žiūrovų. Į šiuos koncertus atvyksta ne tik mūsų rajono gyventojai, bet ir šimtai žmonių iš kur kas tolimesnių vietovių. Šis finansavimas leidžia tikėti, kad dar ne vieną vasarą čia skambės nuostabi muzika, erdvės bus išnaudojamos parodoms ar kitiems kultūriniams renginiams, tiesiog žmonių pasidžiaugimui“, – sako Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Fotografo Dainiaus Čėplos nuotrauka.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top