Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pasaulio lietuvių metams skirtame renginyje – dėmesys sugrįžusiems iš emigracijos

Šiandien Vilkaviškio viešoji biblioteka pakvietė į renginį „Esame vienos tėvynės vaikai…“, skirtą Lietuvos Pasaulio lietuvių metams paminėti. Renginio metu savo asmeninėmis emigracijos istorijomis dalinosi sugrįžusieji, renginio svečias – bardas Gediminas Storpirštis – susirinkusiems dovanojo ne tik nuostabią rinktinių dainų ir poezijos programą, bet ir meistriškai valdomus teatrinius monologus.

„Pasaulio lietuvių metais buvo paskelbti šie, jau besibaigiantys, 2019 metai. Iš tikrųjų, tai procesas, kuris prasidėjo ne vakar ir turbūt tikrai nesibaigs su šiais, jau praeinančiais metais. Tikriausiai žmogaus prigimtyje užkoduota ieškoti savo kelio, siekti, eksperimentuoti, atrasti savo svajonę. Keliai ir būdai tam yra skirtingi ir tikriausiai pats geriausias rezultatas būna tada, kai žmogus pirmiausiai atranda pats save – apie tai yra ir šiandienos renginys“, – renginį pristatė Vilkaviškio viešosios bibliotekos direktorė Vilija Gilienė.

Renginio vedėja ‎Gitana Pumerytė-Vosylienė kalbino prieš daugiau ar mažiau metų grįžusius gyventi į Lietuvą, čia įsitvirtinusius ir savo širdžiai mielus užsiėmimus atradusius – Irmą Juodviršienę, Audrių Mesecką, Irmą Kalvaitytę-Lišauskienę bei Neringą Pangonytę.

Su sugrįžusiais į  emigracijos reiškinį buvo pažvelgta pozityviai, kalbėta apie tai, kad ne vien mes, lietuviai, emigruojame ir į šį procesą nereikėtų žiūrėti vien neigiamai – gyvename globaliame pasaulyje, todėl nėra nieko blogo išvykti pagyventi svetur, tačiau visi kalbintieji patikino, kad ir Lietuvoje galima puikiai save realizuoti ir įgyvendinti savo svajones.

Susirinkusius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis padėkojo visiems sugrįžusiems, kurių istorijos įkvepia kitus grįžti, kurti ir sieti savo gyvenimą su Lietuva bei artėjančių švenčių proga linkėjo visiems nuoširdžios bendrystės su šalia esančiais, tarpusavio supratimo.

 

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top