Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pasaulinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Šią dieną visame pasaulyje atkreipiamas visuomenės dėmesys į regėjimo negalią turinčius žmones, problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti, ir pagerbiami šių žmonių pasiekimai. Baltoji lazdelė – neregių orientavimosi erdvėje priemonė ir regos negalią turinčių žmonių simbolis.

Lietuvoje regėjimo neįgaliųjų teises ir interesus įvairiose institucijose atstovauja ir jų poreikiais rūpinasi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), kurios filialai veikia beveik visose šalies savivaldybėse.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvenančius akluosius ir silpnaregius savipagalbai buria LASS Vilkaviškio rajono filialas, kurio veikloje kviečiami dalyvauti regėjimo neįgalieji, jų šeimos nariai bei regos negalią turintiems žmonėms aktyviai padedantys regos sutrikimų neturintys žmonės ar viešieji juridiniai asmenys.

LASS Vilkaviškio rajono filialas kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybe jau keletą metų įgyvendina Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, finansuojamus Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Savivaldybės teritorijose gyvenantiems regėjimo neįgaliesiems teikiamos dienos užimtumo, individualios pagalbos, meninių gebėjimų lavinimo bei kitos paslaugos.

LASS Vilkaviškio filiale teikiamos šios paslaugos:

  • informavimo, skaitovo ir konsultavimo paslaugos;
  • palydovo, tarpininkavimo įvairiose institucijose paslaugos;
  • transporto organizavimo paslaugos;
  • pagalba tvarkant dokumentus;
  • mokymas orientuotis ir judėti aplinkoje bei naudotis techninės pagalbos priemonėmis;
  • pagalba mokantis apsitarnauti kasdienėje veikloje ir spręsti buityje kylančias problemas;
  • pagalba mokantis pažinti ir valdyti ligą ar negalią;
  • konsultacijos šeimos nariams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

Taip pat organizuojamos pažintinės kelionės, ekskursijos, lankomi koncertai, parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kita veikla.

Bendradarbiaukime, teikdami regėjimo neįgaliesiems socialines paslaugas, organizuodami pilietines akcijas, įgyvendindami sociokultūrinės integracijos programas.

Susisiekti su mumis galite:

LASS VILKAVIŠKIO RAJONO FILIALAS

Basanavičiaus a. 11, LT- 70101 Vilkaviškis

El. paštas vilkaviskis@lass.lt

Mob. tel.: 8 650 64653

Interneto svetainė: www.neregiai.lt

https://www.facebook.com/pietvakariai

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top