Nuo kovo 31 d. Lietuvoje Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kartu su policija pradėjo reidus dėl gaisrų atvirosiose teritorijose. Gyventojai bus perspėjami ne tik dėl didėjančio gaisrų pavojaus, bet ir dėl karantino taisyklių laikymosi koronaviruso metu.
Kadangi pastaruoju metu šalyje padidėjo žolės gaisrų skaičius, reidų metu bus siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šią problemą ir informuoti juos apie šių gaisrų pavojų.
Šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, jų metu išdegė 377 ha pievų, ražienų ir miško paklotės.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kartu su policija nuo antradienio šalyje rengs reidus populiariose gyventojų susibūrimo vietose, informuos gyventojus apie karantino sąlygų laikymąsi bei gaisrų prevenciją atvirose teritorijose.
„Kadangi šalyje paskelbus karantiną dalis gaisrų prevencijos funkcijų yra sustabdytos, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai patruliuos specialiaisiais lengvaisiais automobiliais ir įspės gyventojus apie žolės deginimo pavojus ir galimas pasekmes, – sakė departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Reidai bus rengiami kiekviename rajone. Tuo pačiu pareigūnai padės kontroliuoti ir karantino sąlygų laikymąsi.“
Gyventojams už sausos žolės deginimą gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.
Parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informaciją