Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Paminėtas Vilkaviškio krašto muziejaus veiklos 60-metis

Prieš 60 metų Vilkaviškio parapijos salėje vyko kraštotyrinė konferencija, kurios metu buvo iškelta muziejaus įkūrimo idėja.

Iniciatyvių kraštiečių dėka ši graži idėja buvo įgyvendinta, todėl kovo 24 diena simboliškai laikoma ir Vilkaviškio krašto muziejaus gimtadieniu. Per šiuos metus keitėsi muziejaus pastatai ir statutas: iš dviejuose kambarėliuose įsikūrusio visuomeninio muziejaus jis išaugo į savivaldybės muziejų, kuriam suteiktas juridinis statusas ir pavadinimas – Vilkaviškio krašto muziejus.

Pirmoji muziejaus vadovė – tuometinė rajono Švietimo skyriaus mokyklų inspektorė Gabrielė Karalienė.

Šiandien Vilkaviškio kultūros centre buvo paminėta ypatinga data – Vilkaviškio krašto muziejaus įkūrimo 60-metis.

Renginio metu apžvelgta visa graži muziejaus istorija. Prisiminti buvusieji darbuotojai, padėję pirmuosius pamatus muziejaus veikloje, taip pat įvertinta veikla kaupiant ir garsinant Vilkaviškio krašto istorijos faktus.

Susirinkusiuosius gražia proga sveikino Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Marius Pečiulis bei buvęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorė  Jurgita Morozaitė nuoširdžius padėkos žodžius tarė bei simbolinius angelus ir knygas dovanojo esamiems muziejaus darbuotojams, muziejaus talkininkams, žmonėms, kurių dėka turtėja eksponatų fondai.

Jubiliejaus proga sveikinimo žodžius tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Jūs esate tarsi jungtis tarp praeities ir dabarties, saugote paveldą, užtikrinate kultūros ir tradicijų tęstinumą, kaupiate krašto istoriją, svarbiausia – per edukacines programas visa tai perteikiate ateities kartoms. Nuoširdžiai linkiu ir toliau būti šviesuliu, kuris garsina mūsų kraštą“, – muziejininkams linkėjo vadovas.

Meras taip pat įteikė padėkos raštą Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorei bei visam kolektyvui – už šešiasdešimt metų trunkančią nuoširdžią, kryptingą ir ryškią veiklą puoselėjant krašto tradicijas ir vertybes.

Taip pat mero padėkos raštais apdovanoti:

Muziejininkas Tomas Sušinskas – už Vilkaviškio krašto istorijos tyrinėjimus, kūrybišką ir šiuolaikišką istorijos populiarinimą.

Etninės kultūros specialistas Andrius Milinkevičius – už gyvosios tradicijos „Šyvio šokdinimas“ puoselėjimą ir už pastangas įtraukiant šią veiklą į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Šventinį renginį papuošė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros studentės Rugilės Railaitės ir Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro (meno vad. ir dirigentas Saulius Mickevičius) su choreografine grupe (vad. Sonata Jankienė) pasirodymas, o renginį vedė charizmatiškasis Jonas Radzevičius.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top