Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Paminėtas Gražiškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios 140-metis

Liepos 18-ąją Gražiškiuose vyko tradiciniai Šv. Vincento atlaidai, o kartu atšvęsta ir ypatinga sukaktis – Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios 140-metis. Erdvi šventovė vos talpino visus norinčius dalyvauti iškilmingose Šv. Mišiose ir kartu pasidžiaugti bažnyčios jubiliejumi. Šia ypatinga proga pasveikintas parapijos klebonas Kęstutis Sprangauskas, bažnyčios jubiliejaus dalyviams padovanotas nuostabus koncertas.

Jubiliejinis renginys prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis, kurioms vadovavo Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius. Prieš jų pradžią, parapijos klebonas K. Sprangauskas padėkojo visiems rėmėjams ir parapijos talkininkams už visokeriopą pagalbą, prisidėjimą prie jubiliejinės šventės organizavimo.

Bažnyčią gražaus jubiliejaus proga sveikino kartu su tikinčiaisiais Šv. Mišiose dalyvavęs Savivaldybės vadovas Algirdas Neiberka, Gražiškių seniūnė Ramutė Didvalienė, Gražiškių seniūnijos kaimo bendruomenės bei gimnazijos atstovės.

A. Neiberka sveikindamas gausiai susirinkusią parapijos bendruomenę, džiaugėsi galėdamas pabūti tokioje šiltoje ir nuoširdžioje bendrystėje.

Meras pasidžiaugė kiekvienais metais vis gražėjančia bažnyčia. Tik prieš keletą metų Gražiškių seniūnijos, Gražiškių parapijos, Savivaldybės ir privačių rėmėjų bendromis pastangomis bažnyčioje buvo pakeisti visi langai. Parapija buvo dalyvavusi Vilkaviškio rajono savivaldybės skelbtame religinių bendruomenių paraiškų konkurse ir gavusi dalinį finansavimą. Gautos sumos nepakako visų langų pakeitimui. Šventės metu A. Neiberka kartu su Gražiškių seniūne R. Didvaliene padėkojo Algirdui Karpavičiui prisidėjusiam prie bažnyčios langų pakeitimo ir suteikusiam svarią finansinę paramą.

Šventėje dalyvavusieji gavo ir įsimintiną muzikinę dovaną – po gražiaisiais bažnyčios skliautais įspūdingai suskambo styginių kvarteto „Archi Quartett“ muzika.

Po iškilmingų Šv. Mišių, visi rinkosi į miestelio parką, kur kartu su vaikučiais stebėjo vėjų teatro spektaklį „Baisiai gražu“. Renginio programoje netrūko ir daugiau nuotaikingų pasirodymų. Koncertavo folkloro ansamblis „Gražupis“, kantri kapela „Jovarai“, o šventinis vakaras užbaigtas jaunimo grupės „Medus“ pasirodymu.

Visos šventės metu buvo galima apsilankyti Gražiškių bendruomenės namuose, kur veikė Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus parengta paroda „Gražiškių istorija“. Taip pat buvo galima pasižvalgyti į Gražiškių gimnazijos mokinių piešinius.

Gražiškių parapijos ir bažnyčios atgimimas yra siejamas su klebono A. Lukoševičiaus vardu. Jo pastangomis buvo pradėtos bažnyčios statybos, nukastas kalno paviršius, panaudota statybinė medžiaga – skaldyti apylinkės akmenys. 1881 m. bažnyčia buvo tituluota šv. Mykolo Arkangelo vardu.

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top