Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pajevonio pagrindinės mokyklos pradinukų bendruomenė prisijungė prie savanoriško testavimo kaupinių metodu

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas pasirašė įsakymą Nr. B-ĮV-385, kuriuo nurodė, kad nuo 2021 m. balandžio 12 d. Vilkaviškio r. Pajevonio pagrindinės mokyklos, kaip pasirinktos ugdymo įstaigos, pradinėse klasėse ugdymas būtų vykdomas mišriu būdu, laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.21 papunktyje ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. kovo 12 d. sprendime Nr. V-513 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti bandomąjį savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“ nurodytų sąlygų.

Tai reiškia, kad šioje ugdymo įstaigoje, kurioje pradinukai mokysis mišriu būdu, periodiškai bus atliekami darbuotojų ir mokinių namų ūkių bandomieji profilaktiniai tyrimai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti kaupinių metodu. Tyrimai vyksta savanoriškai.

Atliekant profilaktinį tyrimą kaupinių metodu, ėminiai grupuojami iki 5 ėminių toje pačioje virusologinėje terpėje, o taikant šį tyrimo metodą specialus tamponėlis įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5–2 cm. Tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PRG testu.

PRIDEDAMA:

2021-04-13 Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. B-ĮV-385 „Dėl ugdymo organizavimo mišriu būdu Vilkaviškio rajono Pajevonio pagrindinės mokyklos pradinėse klasėse“

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top