Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Pagarbą ir meilę užsitarnavęs klebonas Vaidotas Labašauskas išlydėtas iš Kybartų

Saulėtą rugpjūčio 9-osios dienos sekmadienį Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje paskutines šventas Mišias šioje parapijoje aukojo klebonas Vaidotas Labašauskas.

Iškilmingų padėkos šv. Mišių metu 10 metų Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijai vadovavusį mylimą ir gerbiamą kleboną parapijiečiai, Kybartų bendruomenės nariai, valdžios atstovai išlydėjo į Prienus, kuriuose V. Labašauskas kunigystės kelią tęs jau kaip Prienų parapijos dekanas. Į Kybartų Dievo namus vos tilpo visi, kurie norėjo atsisveikinti su uoliai tarnavusiu ir gilų pėdsaką visų širdyse palikusiu dvasininku.

Kybartiečiai savo mylimą kleboną išlydėjo su gėlėmis, dovanomis ir ašaromis, linkėjo daug sveikatos, Dievo palaimos, dėkojo jam už bendrystę, suteiktą dvasinę stiprybę, maldą, žmogišką paprastumą ir šypseną, kuri jau tapo vizite klebono kortele.

„Tikrai nesu kažkuo ypatingas ar vertas tokio didžiulio dėmesio žmogus. Mano nuopelnai – labai menki. Aš atėjęs į šią parapiją radau daug gražių dalykų, o visos iniciatyvos kilo iš Jūsų, mielieji, aš tik joms pritariau. Kybartai visada garsėjo savo bendruomeniškumu, tad toliau puoselėkite šią gražią bendrystę, o aš Jus palaikysiu savo maldomis“, –  su jauduliu balse pamokslo metu kalbėjo V. Labašauskas.

Po šv. Mišių klebonui dovanotas atsisveikinimo koncertas, kurį suorganizavo Kybartų kultūros centras ir Kybartų seniūnija.

Jo metu Kybartų seniūnas Romas Šunokas kvietė prisiminti septynis Bažnyčios sakramentus, prie kurių čia, Kybartuose, teko prisiliesti klebonui Vaidotui Labašauskui.

V. Labašauskas dalijosi prisiminimais, o jam dėkojo ir Sutvirtinimo sakramentui privesti jaunuoliai, ir sutuoktinių poros, ir nelaimės akivaizdoje sustiprinti kybartiečiai, ir Dievą iš naujo pažinę Alfa kursų nariai.

Už tarnystę mūsų rajone ir suteiktą šilumą, suburtą stiprią tikinčiųjų bendruomenę dvasininkui padėkojo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Per 14 tarnystės Vilkaviškio rajone metų (4 metus Vaidotas Labašauskas tarnavo Keturvalakių parapijoje) kunigas užsitarnavo didelę parapijiečių pagarbą ir meilę.

A. Neiberka pabrėžė, kad V. Labašauskas yra nuoširdumo, paprastumo pavyzdys, įkvepiantis geriems ir kilniems darbams, suburiantis bendruomenę ir nešantis šviesą. Meras dvasininkui dėkojo už dėmesingumą, jautrumą, atjautą ir pasiaukojimą žmonėms, nuoširdų bendradarbiavimą, suburtą jaunimo chorą, kuris daro Kybartų parapiją išskirtine. Savivaldybės vadovas linkėjo V. Labašauskui Dievo palaimos, sėkmės tolesnėje tarnystėje.

Visų tikinčiųjų vardu Meras įteikė kunigui atminimo dovaną – kraštiečio, tautodailininko Zenono Skinkio meno kūrinį.

Atsisveikinimo koncerte pasirodė Kybartų pučiamųjų instrumentų orkestras, arfininkė Viktorijai Smailytei-Karkienė ir trombonininkas Saulius Karka, dainininkė Laura Ziegoraitytė, bažnyčios jaunimo choras.

Norinčiųjų atsisveikinti ar pasakyti gerbiamam kunigui šiltą padėkos žodį buvo tiek daug, kad dėl laiko stokos visi negalėjo to padaryti koncerto metu. Renginį vedęs Kybartų seniūnas R. Šunokas pakvietė visus, nesuspėjusius prieiti prie klebono V. Labašausko, tai padaryti bažnyčios šventoriuje vykusios agapės metu. Joje Kybartų klebonui už bendrystę dėkojo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, parlamentaras Juozas Olekas, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė,  kiti garbūs svečiai ir dvasininko bičiuliais tapę kybartiečiai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top