Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Paežerių dvare pagerbti „Metų ūkis 2020“ konkurso nugalėtojai

Gegužės 19-ąją Paežerių dvaro rūmuose apdovanoti  pažangiai ūkininkaujantys Vilkaviškio rajono ūkininkai, konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojai.

Nors tradiciniai „Metų ūkio“ rinkimai įvyko dar rudenį, tačiau dėl paskelbto karantino ir sudėtingos epidemiologinės situacijos šio konkurso nugalėtojų apdovanoti iš karto nepavyko. Dar rugsėjo mėnesį specialiai sudaryta komisija apsilankė net 14-oje ūkių, kuriuos konkursui pasiūlė rajono seniūnijų atstovai, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Vilkaviškio skyriaus specialistai bei kiti ūkininkai. Komisijai teko nelengva užduotis – iš visų puikiai besitvarkančių ūkių reikėjo atrinkti tris pažangiausius, kurių savininkai buvo labiausiai verti Metų ūkio vardo.

Galiausiai konkurso laimėtojais buvo pripažinti Gižų seniūnijoje ūkininkaujantys Remigijus ir Jovita Alavočiai. Antroji vieta atiteko Vilijai ir Vitui Kušliams iš Kybartų seniūnijos. Trečioji vieta skirta dar vieniems Kybartų seniūnijos ūkininkams – Rolandui ir Alginai Takulinskams.

Pagerbimo popietėje dalyvavęs Meras Algirdas Neiberka susirinkusiems ūkininkams, tądien palikusiems namuose rūpesčius ir problemas, nuoširdžiai padėkojo už meilę žemei, pažangų ūkininkavimą ir tikėjimą savo darbu.

Puikiai ūkininkaujančias šeimas taip pat pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė.

Žemės ūkis – sudėtingas verslas, reikalaujantis patirties ir atkaklumo. Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad jaunimas iš kaimo ne vien bėga, bet ir jame įsitvirtina –  konkurso nugalėtojais tampa ir jauni ūkininkai, sugebantys įveikti iššūkius ir įnešantys vis didesnį indėlį į Lietuvos ūkio plėtrą.

Daug gražių žodžių ūkininkams negailėjo ir Vilkaviškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Onutė Kartavičienė.

Visiems konkurso „Metų ūkis 2020“ I–III vietos laimėtojams įteikti atminimo prizai.

Daugiau kaip ketvirtį amžiaus vykstančio konkurso tikslas skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje bei išaiškinti geriausius savivaldybėje.

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top