Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Paežerių dvare buvo paminėtos Vilkaviškio rajono garbės pilietės Gabrielės Karalienės 90-osios gimimo metinės

Šviesaus atminimo Gabrielė Karalienė – iškili asmenybė, savo srities profesionalė, didžiąją dalį savo gyvenimo paskyrė Sūduvos krašto istorijos ir etnokultūros tyrinėjimui. Net 39 metus lituanistė, nusipelniusi mokytoja skyrė kraštotyrai: vadovavo rajono kaimų tyrimo, vietovardžių ir muziejinės medžiagos rinkimo ekspedicijoms, V. Kudirkos klėtelės-muziejaus įkūrimui, dr. J. Basanavičiaus sodybos atkūrimui.

„Žvelgdami į Gabrielės Karalienės biografiją, matome išskirtinį ir labai ryškų Jos indėlį į mūsų krašto istorijos išsaugojimą, jos įprasminimą, istorinių vertybių perdavimą ateities kartoms“- minėjime kalbėjo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Šiandienos minėjime dalyvavę Gabrielės Karalienės artimiausieji bičiuliai, buvę bendražygiai bei kolegos dalijosi ypatingai šiltais prisiminimais apie praleistą laiką kartu ir gautas gyvenimiškas pamokas, nuveiktus prasmingus darbus, nuoširdžią ir labai darbščią Gabrielės Karalienės asmenybę.

Liaudišką muziką susirinkusiems dovanojo Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“

Už pasiaukojantį darbą saugant ir įprasminant krašto praeitį Gabrielė Karalienė apdovanota DLK Gedimino I laipsnio medaliu, daugybe Padėkos raštų, o 1997 m. jai suteiktas Vilkaviškio rajono Garbės pilietės vardas.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top