Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Paaiškėjo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai

Paaiškėjo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai. Tarp jų – gausus būrys Vilkaviškio rajono švietimo įstaigų mokinių.

Rašinių kategorijoje laureatais tapo:

  • Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinės Lauros Miknevičiūtės rašinys „Prisiminimų takais“ įvertintas 1 vieta (mokytojos Rasa Kvirevičienė, Virginija Venckūnienė).
  • Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinės Viktorijos Klimaitės rašinys „Laisvas ir nenugalėtas“ įvertintas 2 vieta (mokytojos Virginija Pačkauskaitė-Venckūnienė, Jūratė Dapkūnaitė).
  • Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių Deimantės Stankevičiūtės ir Aivos Adomaitytės rašinys „Būti vertu savo vardo…“ įvertintas paskatinamuoju prizu (mokytojos Auksė Mockevičiūtė, Rima Gutkovienė).

Piešinių kategorijoje I grupėje:

  • Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokyklos mokinės Gabrielės Neverauskaitės piešinys „Visi ten pat“ įvertintas paskatinamuoju prizu (mokytoja Dalia Lapaitienė).
  • Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokyklos mokinės Upės Čivinskaitės piešinys „Berniukas“ įvertintas paskatinamuoju prizu (mokytoja Dalia Lapaitienė).
  • Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokyklos mokinės Andrėjos Radžvilaitės piešinys „Mirties stovykla“ įvertintas paskatinamuoju prizu (mokytoja Dalia Lapaitienė).

Piešinių kategorijoje II grupėje:

  • Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinio Povilo Ziegoraičio piešinys „Praeitas etapas“ laimėjo 3 vietą (mokytoja Dalia Viliušienė).
  • Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinės Ugnės Plečkaitytės piešinys „1941 metų žydų atskirtis“ laimėjo 3 vietą (mokytoja Dalia Viliušienė).
  • Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos mokinės Deimantės Povilaitytės piešinys „Bedugnėj skausmo sielvartingo gyvenimas kaip lašas dingo“ V. M. Putinas“ laimėjo 3 vietą (mokytoja Vilma Brazauskienė).
  • Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinės Kamilės Kušlevičiūtės piešinys „Aušvico prisiminimai“ įvertintas paskatinamuoju prizu (mokytoja Dalia Viliušienė).

Konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) ir Švietimo ir mokslo ministerija. Jis rengiamas kasmet nuo 1999 m. ir dalyvių skaičius nuolat auga. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje 5–12 klasių mokiniai. Darbai gali būti atlikti įvairia technika, naudojant įvairias temos atskleidimo formas: rašinį, piešinį, dainą, filmą, fotografiją, spektaklį, eilėraštį, projektą, rankdarbį, instaliaciją ir kt.

Sveikiname visus laureatus!

Konkurso įspūdžiais dalijasi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bendruomenė:

„2019–2020 m. m., kaip ir kasmet, konkursas prasidėjo spalio mėnesį – mokiniai rašė rašinius, esė, piešė piešinius… Dalyvaudami konkurse mokiniai artimiau susipažino su žmonių likimais sudėtingais Lietuvos istorijos laikotarpiais – tremties, partizaninio karo, Lietuvos laisvės gynimu 1991 m. sausį. Rašydami rašinius mokiniai domisi savo miesto – Kybartų – istorija, jo žmonėmis, kovojusiais už Lietuvos laisvę. Šiemetinis rašinys buvo skirtas kunigui Virgilijui Jaugeliui. Rinkdamos medžiagą rašiniui merginos buvo susitikusios su viena iš pagrindinių Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos bendradarbių, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos nare Bernadeta Mališkaite bei su kardinolu, Kauno arkivyskupu emeritu Sigitu Tamkevičiumi. Toks gyvas žodis yra neįkainojama istorijos pamoka: ,,…kardinolo Sigito Tamkevičius bei vienuolės Bernadetos Mališkaitės dėka mes galėjome savomis rankomis paliesti, pačiupinėti tą istoriją, suvokti, kad ji čia, visada šalia… Tapo visiškai aišku, kokios mes esame laimingos, gyvendamos po laisvu dangumi, galėdamos kalbėti ir skaityti ką tik sugalvojame, mokytis savo kalba… O svarbiausia, jog turime pasirinkimą būti tuo, kuo norime, ir niekas į kalėjimą mūsų už tai nesodins. Ir be galo džiugu, kad toks ypatingas jaunuolis gyveno ne kažkur, o mūsų gimtajame mieste.“ (iš rašinio „Būti vertu savo vardo…“)

Šie mokslo metai, nors prasidėję taip pat, kaip ir visada – pasibaigė visai kitaip… Reikėjo ilgiau laukti komisijos sprendimo, bet labai džiaugiamės, kad ir šiais metais tas laukimas mūsų gimnazijos neapvylė – sulaukėme gerų žinių. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras paskelbė konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ 2019-2020 m. laureatus.“

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top