Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Oficialiai atidaryta Vilkaviškio autobusų stotis

Birželio 11 dieną, dalyvaujant Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovams, architektui Gintarui Balčyčiui, stoties operatoriaus „Kautra“ ir statybos rangovo „Vilkasta“ atstovams, gausiam būriui svečių ir rajono gyventojų, po kiek daugiau nei metus trukusių statybų oficialiai atidaryta naujoji Vilkaviškio autobusų stotis.

„Kažkada buvo svajonė, o šiandien – išsipildymas“, – kalbėjo atidarymo renginį pradėjęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Meras pasidžiaugė nauju, moderniu, miestą papuošusiu statiniu ir negailėjo nuoširdžių padėkos žodžių visiems, prisidėjusiems prie autobusų stoties statybų. Jis padėkos raštus įteikė  šio projekto autoriui, architektui Gintarui Balčyčiui, kuris ne tik suprojektavo modernią, žmogaus poreikius atitinkančią stotį, bet ir išsaugojo parkelio medžius, paversdamas juos įmantriu architektūros akcentu. Padėka už sėkmingą bendradarbiavimą, investicijas ir verslo kūrimą, stiprinantį ir plėtojantį Vilkaviškio rajono patrauklumą buvo įteikta ir UAB „Kautra“ generaliniam direktoriui Linui Skardžiukui.  UAB „Kautra“ į Vilkaviškio autobusų stoties projektą investavo beveik 3 mln. eurų. Padėkomis apdovanoti ir stotį stačiusio rangovo UAB „Vilkasta“ darbuotojai Audrius Matulaitis ir Antanas Baltrušaitis bei prie Vilkaviškio miesto infrastruktūros gerinimo i prisidėjusios įmonės UAB „Mevilsta“ generalinis direktorius Arvydas Jackūnas.

Iškilmių metu su naujosios autobusų stoties atidarymu sveikino Europos parlamento narys Juozas Olekas, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius. Vilkaviškiečiams LR Seimo nario Kęstučio Smirnovo sveikinimus perdavė jo padėjėja  Kristina Radzevičienė. Naująja stotimi džiaugėsi ir netoliese įsikūrusio Vilkaviškio kultūros centro vadovė Renata Medelienė bei kiti garbūs renginio svečiai.

Sveikintojai linkėjo, kad autobusų stotyje netrūktų keleivių, gerų autobusų, kad ši vieta ilgai deramai reprezentuotų miestą.

Po sveikinimo kalbų susirinkusieji buvo pakviesti į apžvalginę ekskursiją po autobusų stotį, kurią vedė L. Skardžiukas. Jis pasakojo, jog atnaujintoje autobusų stotyje yra įsikūrę vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų: nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų. Rekonstruotoje stotyje veikia šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai pateikiami moderniuose informaciniuose ekranuose.

Autobusų stoties prieigose meras A. Neiberka bei L. Skardžiukas pasodino liepaitę – grožį ir džiaugsmą simbolizuojantį medį,  naująją stotį pašventino Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis.

Ekskursija baigėsi prie vietos, kurioje planuojama pastatyti šios erdvės ir viso miesto puošmeną – aukštai iškilusį laikrodį-medį, kurį miestui dovanos Vilkaviškio rajono verslo bendruomenė. Šio kūrinio autorius G. Balčytis trumpai papasakojo apie šio simbolio prasmę ir viziją, o Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas paragino gyventojus nelikti abejingus ir taip pat prisidėti prie naujo miesto simbolio sukūrimo.

Svarbiausias renginio akcentas – Vilkaviškio autobusų stoties atidarymas perkerpat simbolinę juostelę – buvo patikėtas Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai, UAB „Kautra“ generaliniam direktoriui Linui Skardžiukui, projekto autoriui Gintarui Balčyčiui bei UAB „Vilkasta“ generaliniam direktoriui  Aloyzui Beržanskiui.

Vėliau renginio svečiai buvo pakviesti išgerti puodelį kavos bei pasivaišinti autobusų stotyje veikiančios kepyklėlės skanėstais.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top