Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Nuskambėjo antrasis jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertas

Sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną, Paežerių dvaro sodyboje įvyko antrasis jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertas.

Jame gražiausius kūrinius dovanojo nuostabių balsų savininkai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai – kraštietė, kylanti žvaigždė, solistė Emilija Finagėjevaitė ir solistas Laurynas Aksamitas. Kartu su jais pasirodė jų mokytoja, operos primadona, Nacionalinės premijos laureatė, profesorė Irena Milkevičiūtė, jiems pianinu akompanavo koncertmeisterė Raminta Gocentienė.

Žiūrovai taip pat mėgavosi medinių pučiamųjų kvinteto „NAIA“ atliekama muzika. Visus užbūrė kolektyvo kuriami ekspresyvūs ir harmoningi, veržlūs ir romantiški tarsi pavasario upeliai garsai.

Už nuostabias akimirkas ir įsimintiną koncertą jauniesiems atlikėjams ir jų mokytojai visų žiūrovų vardu dėkojo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Nuo šio pavasario Paežerių dvaro lankytojus pasitinka pasikeitusios ir pagražėjusios dvaro parko erdvės, kurias papuošė meniškos medžio skulptūros. Koncerto metu buvo pagerbti skulptoriai, kurie karantino laikotarpiu iš šimtamečio ąžuolo nulūžusios šakos išdrožė skulptūras, papuošusias Paežerių dvaro parko erdves, prisimintas medžio skulptūrų gimimas.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė kartu su Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktore Jurga Morozaite bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjeviene dėkojo menininkams, džiaugėsi, kad iš daugiau nei penkis šimtus metų skaičiuojančio ąžuolo išdrožtos skulptūros dvaro lankytojus džiugins dar ne mažiau kaip ketvirtį šimtmečio ir įteikė drožėjui iš Alvito Raimondui Blažaičiui, drožėjui iš Jurbarko Juozui Videikai ir drožėjui iš Kalvarijos Antanui Lastauskui Vilkaviškio rajono savivaldybės mero padėkas. Renginyje negalėjusiam dalyvauti ketvirtajam skulptoriui – drožėjui iš Alytaus rajono Artūrui Zienkai – padėka taip pat bus perduota.

Kas dar nesilankė Paežerių dvare supažindinsime, kad einant nuo rūmų gilyn į parką, lankytojus pasitinka Juozo Videikos sukurti gražieji pono žirgai su nelaiminga senąją ponia, toliau, buvusios oranžerijos vietoje – Artūro Zienkos ežero bangomis užsiklojusi mergina, kurią tarsi laiko įkalinęs rūstus seno pono veidas. O pačioje ūksmingiausioje parko vietoje tarsi vaiduoklis išnyra Raimundo Blažaičio sukurtas baltosios mergelės siluetas. Paežerėje įsikūrė Antano Lastausko sukurtas paukščių suolelis, kuris kviečia lankytojus romantiškai pasėdėti ir pasiklausyti paukščių balsų, pasigrožėti ežero bangomis.

Dėkojame už nuotraukas K. Inkratai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top