Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Nuotolinė diskusija „Vaikų seksualinis išnaudojimas: nusikaltėlio portretas ir elgesys“

2022 m. vasario 7 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centru, organizavo nuotolinę diskusiją „Vaikų seksualinis išnaudojimas: nusikaltėlio portretas ir elgesys“ .

Diskusijos metu buvo apžvelgtos seksualinio nusikaltėlio psichologinis portretas, elgesys, jo naudojamos strategijos, ypač viliojimo fazėje, iliustruojant pavyzdžiais iš turėtų bylų. Dalyviai supažindinti ir motyvuoti nelikti abejingais, įtarus galimą vaikų seksualinį išnaudojimą nedelsiant informuoti atitinkamas institucijas.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė pasakojo, kad pagalba privalo būti teikiama čia ir dabar. Diskusijos metu dalyviai akcentavo, jog labai svarbu informuoti bei šviesti tėvus šia tema, siekiant laiku užkirsti kelią seksualiniam vaikų išnaudojimui.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras yra nevyriausybinė organizacija, teikianti socialines, psichologines, teisines, saugaus būsto paslaugas prekybos žmonėmis, prostitucijos, seksualinės prievartos aukoms, vykdanti prevencinę, šviečiamąją veiklą vietos ir nacionaliniame lygmenyje.

Visą parą veikia centro SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantys apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atvejį Lietuvoje ir už jos ribų.

Pastebėjus seksualinės prievartos atvejus, juos patiriant ar įtariant patyrus, nedelsiant kreipkitės į policiją, artimiausią teritorinį vaiko teisių apsaugos skyrių arba suaugusįjį.

Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centras „Užuovėja“ 8 675 19244, 8 675 59443.

Vaikų linija 116111.  

Jaunimo linija 8 800 28888. 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top