Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Nuo šiol Vilkaviškis turės dar vieną traukos centrą – duris oficialiai atvėrė modernus sporto ir pramogų centras

Vilkaviškyje šeštadienį, rugpjūčio 21 dieną, duris lankytojams oficialiai atvėrė naujas modernus daugiafunkcinis kompleksas – Vilkaviškio sporto ir pramogų centras.

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje ne tik perkirpta atidarymo juostelė, bet taip pat vyko įvairių sporto šakų atstovų pasirodymai, draugiškos vyrų krepšinio varžybos ir šventinis grupės „Black Biceps“ koncertas.

Šventinis renginys prasidėjo iškilminga eisena iš miesto centrinės aikštės, kurioje gausiai dalyvavo ne tik rajono sportininkai, bet ir garbingi svečiai, rajono nevyriausybinių organizacijų atstovai, miesto gyventojai. Lydimi Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro eisenos dalyviai pasiekė Vienybės gatvėje iškilusį Vilkaviškio sporto ir pramogų centrą, kur surengta oficiali atidarymo ceremonija.

Joje dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Tarybos nariai, Mero patarėjas Kazys Kiaulakis. Taip pat ilgai vilkaviškiečių laukto atidarymo momento nepraleido daug garbingų svečių: Europarlamentaras Juozas Olekas, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius, LR švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, buvęs LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Gintaras Vilutis, Statybos darbų vadovas Darius Vičiūnas ir kt.

„Šito objekto vilkaviškiečiai laukė ne vieną dešimtmetį. Svarbu, kad dabar patys gyventojai noriai naudotųsi šiuo pastatu, kad jis taptų antraisiais jų namais. Tikimės, kad centro atsiradimas paskatins dar daugiau kraštiečių aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti. Norime po vienu stogu suburti tiek mažus, tiek vyresnius rajono gyventojus. Būtent lankytojai bus tikrieji šio pastato šeimininkai, o mes tik prižiūrėsime tvarką“, – šventiniame renginyje kalbėjo Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktorius Martynas Kasperaitis.

Susirinkusius sveikindamas Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka džiaugėsi, kad gyventojų ilgai laukta diena išaušo – mieste atsirado daugiau laisvalaikiui ir sportui svarbios infrastruktūros.

„Labai džiaugiamės pagaliau galėdami pakviesti visus vilkaviškiečius ir miesto svečius į ilgai lauktą Vilkaviškio sporto ir pramogų centro atidarymo šventę. Šiuo renginiu pradėsime visiškai naują kokybiškų sporto ir kultūros renginių etapą mūsų rajone. Tikimės, kad vilkaviškiečiai pamėgs naują sporto ir pramogų centrą ir gausiai lankys čia vyksiančius renginius, o mūsų rajono sportininkai šiame sporto komplekse pasieks daug naujų pergalių“, – sakė Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.

Po svečių sveikinimų kalbų buvo perkirpta atidarymo juostelė. Ją perkirpti patikėta Vilkaviškio rajono savivaldybės merui A. Neiberkai, LR Seimo nariui A. Butkevičiui, Europarlamentarui J. Olekui, Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktoriui M. Kasperaičiui ir UAB „Statybos ritmas“ gen. direktoriui Gintarui Viliučiui.

Po oficialios atidarymo ceremonijos vyko veiklų ir galimybių Vilkaviškio sporto ir pramogų centre pristatymas. Jų metu gyventojai galėjo susipažinti su įvairiomis sporto šakomis, išbandyti Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro siūlomus užsiėmimus, paragauti sveikų kokteilių ir sumuštinukų, vaišintis Gudkaimio kaimo bendruomenės išvirta koše.

Taip pat vyko draugiškos vyrų krepšinio varžybos, kuriose susitiko Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujanti ir mūsų rajono garbę ginanti vyrų krepšinio komanda Vilkaviškio „Perlas“ ir iš sostinės atvykusi krepšinio komanda Vilniaus „Perlas Energija“.

Visi norintys galėjo apžiūrėti centro patalpas, čia įkurtas sporto sales. Be jau minėtos pagrindinės salės atskiros salės jau laukia stalo ir lauko teniso entuziastų bei imtynių mėgėjų. Repeticijas centre rengti galės ir meno kolektyvų atstovai. Specialiai muzikantų poreikiams centre įrengta didelė salė su veidrodžiais ir akustinėmis lubomis. Šioje erdvėje taip pat galės vykti šokėjų repeticijos, įvairios mankštos ar kitokio pobūdžio treniruotės.

Pastate net įrengta sportininkams skirta pirtis. Naujasis sporto ir pramogų centras taip pat pritaikytas žmonėms su negalia. Jiems pastate įrengti pandusai, liftai, specialūs dušai ir tualetai. Naujajame centre, be VšĮ Vilkaviškio sporto ir pramogų centro administracijos, jau įsikūrė Vilkaviškio sporto mokyklos bendruomenė bei visuomenės sveikatos biuro specialistai. Be to, centre įrengta ir moderni konferencijų salė, talpinanti daugiau nei 100 žmonių.

Naujasis centras veiks ištisą savaitę. Jame savo namų rungtynes žais Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujanti Vilkaviškio „Perlo“ ekipa, planuojama, jog čia vyks ir kitų sporto šakų čempionatai, įvairios varžybos. Viduje įrengta pagrindinė 800 žiūrovų talpinanti krepšinio salė. Esant reikalui, suolus greitai ir lengvai galima perstumti, tad centre sudarytos visos sąlygos plėtoti ne tik sporto, bet ir kultūros veiklą, organizuoti aukšto lygio meninius pasirodymus, rengti miesto šventes ir kitus masinius renginius.

Sporto ir pramogų centro statybos darbai truko daugiau nei 2 metus, o bendra statybos vertė siekė 5,1 mln. eurų. Iš jų 300 tūkst. eurų buvo iš Savivaldybės biudžeto lėšų, o likusi dalis – Valstybės skirtas finansavimas. Šalia sporto salės įgyvendintas ir dar vienas projektas. Savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis įrengtas iš S. Nėries gatvės pro sporto salę link Vienybės gatvės vedantis įvažiavimas. Kartu įrengti ir pėstiesiems skirti šaligatviai, apšvietimas bei dar viena automobilių stovėjimo aikštelė.

Pasidalinkite

1 komentaras apie “Nuo šiol Vilkaviškis turės dar vieną traukos centrą – duris oficialiai atvėrė modernus sporto ir pramogų centras”

  1. Labai smagu, kad mūsų miestelis gražėja. Sutvarkytas parkas. Gatvės. Ir štai dar vienas puikus, reikalingas pastaras. Puikus mūsų meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top