Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Naujos paslaugos regione

Lietuvoje šiuo metu įgyvendinamas antras institucinės globos pertvarkos etapas, kurio tikslinė grupė yra asmenys (vaikai, jaunimas, suaugusieji), turintys proto ir (ar) psichikos negalią, bei jų šeimos. Pertvarkos tikslas – siekti sudaryti sąlygas neįgaliems suaugusiems asmenims, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) gauti individualias jų poreikius atitinkančias bendruomenines paslaugas bei skatinti visuomenės vertybinių nuostatų kaitą, formuojant teigiamą visuomenės požiūrį į neįgaliuosius.

Nuo 2020 m. gegužės 1 d. startavo naujas projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“. Marijampolės regione bus teikiamos apsaugoto būsto, pagalbos priimant sprendimus, įdarbinimo su pagalba, socialinių dirbtuvių paslaugos asmenims turintiems proto ir/ar psichikos negalią. Paslaugos bus teikiamos klientams iš pertvarkomų globos įstaigų, o taip pat bendruomenėje gyvenantiems asmenims. Numatoma paslaugų teikimo trukmė – 3 metai.

  • Apsaugotas būstas – konsultavimo, tarpininkavimo, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo paslauga ir gyvenamosios vietos suteikimas bendruomenėje dalinai savarankiškiems suaugusiems asmenims su negalia, derinant tai su individualia atvejo vadybininko pagalba ir kitomis paslaugomis bendruomenėje, padedančiomis plėtoti ir palaikyti asmenų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, siekiant visiško jų savarankiškumo. Apsaugotas būstas – tai ne vien būstas, vieta, kur galima gyventi. Tai galimybė žmogui, turinčiam psichikos negalią, gyventi savarankiškai ir gauti specialistų pagalbą tose srityse, kuriose trūksta įgūdžių, žinių.
  • Pagalba priimant sprendimus – pasitelkus pagalbininko priimant sprendimus ar specialistų komandos pagalbą stiprinti asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, siekiant savarankiško gyvenimo ir dalyvavimo visose gyvenimo srityse.
  • Įdarbinimas su pagalba – socialinių, darbinių įgūdžių vertinimas, ugdymas ir palaikymas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas asmeniui ieškant darbo, pagalba asmeniui atliekant įsidarbinimo procedūras, lydimoji pagalba įsidarbinus.

Dėl aukščiau minėtų paslaugų poreikio kviečiame kontaktuoti su Skaidre Račkauskiene, tel. 8 610 61005, el. p. skaidre.rackauskiene@gmail.com arba sudoku.zon@gmail.com

  • Socialinės dirbtuvės – proto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų nuo 18 metų amžiaus įsidarbinimo atviroje rinkoje galimybių didinimas, bendrųjų ir specialiųjų darbinių įgūdžių lavinimas ir palaikymas, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas.

Dėl paslaugų poreikio kviečiame kontaktuoti su Laimute Bagdanavičiene, tel. 8 342 58936, el. p. kybartu.vgn@gmail.com

Socialinės paramos skyriaus informacija

 

Pasidalinkite

1 komentaras apie “Naujos paslaugos regione”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top