Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Nauji reikalavimai tarptautinius komercinius vežimus vykdantiems vežėjams

Nuo šiandien, t. y. kovo 29 d., ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, jei jų buvimo Lietuvoje laikas bus ilgesnis nei 72 val., privalės turėti dokumentą (parengtą viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvą atliktą COVID-19 tyrimą (serologinis antikūnių testas nepripažįstamas) arba per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku jį atlikti. Testavimui užsiregistravus į Karštąją liniją testas bus atliekamas nemokamai mobiliajame punkte.

Jei dėl tam tikrų priežasčių suėjus 72 val. toks asmuo liko Lietuvoje ir nebuvo atlikęs tyrimo, jis privalo per 24 val. kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją.

Šie reikalavimai netaikomi ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, jei jie grįžta ar atvyksta į Lietuvos Respubliką keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu).

Ekipažų ir įgulų nariai taip pat įpareigoti prieš atvykstant ar grįžtant į Lietuvos Respubliką užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) užpildant elektroninę anketą.

Tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių vadovai privalės informuoti darbuotojus, liekančius Lietuvoje ilgiau kaip 72 val., apie šiuos reikalavimus.

Įvedant reikalavimą atlikti koronaviruso testą tik tuo atveju, jei užtrunkama ilgiau nei 72 val., siekiama išlaikyti vadinamąjį „žaliąjį koridorių“,  kad nebūtų sutrikdytas būtinųjų prekių patekimas į šalį ir tranzitas.

PRIDEDAMA:

2021-03-26 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas Nr. V-653 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro –valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. V-338 „Dėl reikalavimų tarptautinius komercinius vežimus vykdantiems vežėjams“ pakeitimo“

LR Susisiekimo ministerijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top