Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Muziejininkui Vytautui Griniui – 90

Rugsėjo 6 d. Lietuvos Respublikos prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus įkūrėjas, kraštotyrininkas, pedagogas Vytautas Grinius pasitiks gražų savo jubiliejų. Ryškiausi V. Griniaus pedagoginio darbo ir kraštotyrinės veiklos metai prabėgo dr. V. Kudirkos gimtinėje Paežeriuose.

Mokytojas, Paežerių aštuonmetės mokyklos direktorius šioje švietimo įstaigoje dirbo 40 metų. Pats domėjosi sportu, tad ir jo parengti sportininkai buvo pasiekę laimėjimų ir rajone, ir šalyje. Pedagogas mėgo šachmatus, žaidimu sudomino mokinius. Kartu su Paežerių girininku Br. Klimu rengė paukštelių šventes, kėlė miškuose inkilus.

1965 m. kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės piliečiu, mokytoju, tremtiniu Stasiu Ankevičiumi ir kitais šviesuoliais V. Grinius padėjo įrengti visuomeninį muziejų – dr. V. Kudirkos klėtelę-muziejų.

Atgimimo metais rūpinosi giminaičio Lietuvos prezidento K. Griniaus atminimo įamžinimu, kūrė ir puoselėjo jo vardo muziejų Marijampolėje.

Garbus mūsų kraštietis V. Grinius apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Pedagogas spaudoje paskelbė kraštotyrinių straipsnių, humoreskų, atsiminimų.

Sveikiname Vilkaviškio kraštui ir Sūduvos žemei nusipelniusį šviesuolį Vytautą Grinių jubiliejaus proga, linkėdami jam sveikatos, tvirtybės ir laukdami įdomių rašinių iš mūsų krašto istorijos.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Fotografo Kęsto Inkratos nuotr.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top