Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Mokyklos kūrybiškai minėjo Pasaulinę Dauno sindromo dieną

Tradiciškai kovą minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Jos ne tik nederėtų pamiršti ar nutylėti, bet reikėtų minėti, o gal net ir švęsti. Turbūt skamba kiek keistai – švęsti „nelaimę“. Bet kaip kitaip įtikinti žmones, kad Dauno sindromas – tai ne pasaulio pabaiga?! Šį išskirtinumą turintys mūsų broliai ir seserys gali būti tokie pat laimingi, kaip ir kiti žmonės. Ne visada jų artimieji yra nelaimingi, kaip dažnai manoma. Šie asmenys gali mums suteikti daug džiaugsmo bei padėti augti.

Alvito mokykla-daugiafunkcis centras ne vienus metus organizuoja Tolerancijos dienos iniciatyvas. Kasmet minime ir Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Taip siekiame ugdyti bendruomenės pozityvų požiūrį į visus žmones, nesvarbu, kokia jų išvaizda ar mokymosi gebėjimai.

Šiais mokslo metais mokyklos pagalbos mokiniui specialistės – specialioji pedagogė-logopedė Rasa Čižikaitė ir aš, socialinė pedagogė Ingrida Kromelienė, pakvietėme visų Vilkaviškio rajono mokyklų priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokinius prisidėti prie organizuojamo konkurso-parodos „Visi po viena saule“. Pagrindinis šio konkurso tikslas – kūrybingai paminėti Pasaulinę Dauno sindromo dieną.

Mokiniai įvairiai dekoravo pateiktus kojinės trafaretus. Gražių, kūrybiškų darbelių sulaukėme iš dvylikos rajono ugdymo įstaigų. Pas mus atkeliavo 315 nuostabių darbų, o komisija išrinko kūrybiškiausius.

Priešmokyklinio amžiaus grupėje pirmąją vietą laimėjo Kybartų vaikų lopšelio-darželio ugdytinė Aiva Bukšnytė, o antroji vieta atiteko Gižų mokyklos-daugiafunkcio centro auklėtinei Samantai Balkūnaitei.

1–2 klasių grupėje nugalėtojo laurai skirti Vilkaviškio pradinės mokyklos mokiniui Mykolui Venslovui, o antroji vieta atiteko  jo klasės draugui Dovydui Jelisejevui.

3–4 klasių grupėje pirmoji vieta skirta Kybartų „Saulės“ progimnazijos atstovui Jokūbui Plaušiniui, o antroji – Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro mokinei Viltei Šamatauskaitei.

Mokinių darbus vertino ne tik pedagogų komisija, bet ir visi Alvito mokyklos pradinių klasių mokiniai. „Mokinių simpatijų“ prizus gavo Vilkaviškio pradinės mokyklos mokinės Smiltė Sankauskaitė ir Elinga Klimčiauskaitė.

Prizus įsteigė Vilkaviškio rajono savivaldybė ir elektroninė parduotuvė „Kopikta“.

Jau dabar Lietuvoje yra ne vienas puikus pavyzdys, kai bendrojo ugdymo mokyklose sėkmingai mokosi specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai. Deja, kol kas tai tik pavieniai atvejai. Visgi nuo 2024 m. rugsėjo visos bendrojo ugdymo mokyklos ir darželiai turės sudaryti sąlygas vaikams su specialiaisiais poreikiais ugdytis kartu su savo bendraamžiais. Todėl pagarba, supratimas, užuojauta, pagalba kitam turi būti mūsų kasdieniai įpročiai, kurie palengvina bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

Ingrida Kromelienė

Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top