Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Mokykla Kybartuose švenčia 110-ties metų sukaktį

Šiandien Kybartų Kultūros centre vyko renginys, skirtas paminėti Kybartų mokyklos 110-ties metų sukaktį.

Renginys prasidėjo trumpa mokyklos istorija.

1913 m., Kybartuose buvo įkurta caraičio Aleksejaus berniukų gimnazija. Ji tęsiasi iki 1919 m., kai buvusioje Kybartų klebonijoje „Žiburio“ draugija įkūrė vidurinę mokyklą, išaugusią į gimnaziją. 1949 m. gimnazija reorganizuota į Kybartų vidurinę mokyklą, o 1964 m. Kybartų vidurinei mokyklai buvo suteiktas Kristijono Donelaičio vardas. 1975 m. savo istoriją pradeda skaičiuoti lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, o 1988 m. – „Kregždutė“. 2002 m. Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinė mokykla reorganizuojama į 2 pakopų vidurinę mokyklą.

„Šiandieninė 110 metų distancija primena visus kilusius Kybartų mokyklos iššūkius, pokyčius, netektis. Bet tuo pačiu leidžia pastebėti bene svarbiausią ir gražiausią jos rezultatą – žmogų, žėrintį gražiausiomis spalvomis, tampantį lyderiu, kviečiančiu kurti, atrasti. Mokykla Kybartuose savo klasėse augino mokslininkus, menininkus, valstybės gynėjus, vadovus, jauną žmogų, aiškiai žinantį savo vietą bei tikslus. Skirtingos kartos formavo savitą mokyklos veidą, bet esminiai jo bruožai visuomet buvo nukreipti į išskirtinumą, pagarbą ir dėmesį tradicijoms bei kūrybai“, – sakė renginio vedėjos.

Susirinkusius svečius pasveikino mokyklų Kybartuose vadovai: lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Ineta  Grudzinskaitė, lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė Lina Mačiulienė, „Rasos“ mokyklos direktorė Lilija Žilinskienė, „Saulės“ progimnazijos direktoriaus pavaduotojas Gintaras Vencius, Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos atstovai: mero patarėjas Joris Juškauskas ir Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Žydrė Žilinskienė.

Taip pat šventiniame renginyje dalyvavo skirtingų mokyklos bendruomenės kartų atstovai, palaikantys stiprų ryšį su gimnazija ir dabartyje.

„Šiandien yra puiki proga sugrįžti į gimnazijos ištakas, apžvelgti ilgą nueitą kelią, o svarbiausia pasidžiaugti prasmingais visos gimnazijos bendruomenės pasiekimais. Kybartų miestas gali didžiuotis savo iškiliomis asmenybėmis, kurios garsina miestą sporto, mokslo, kultūros, švietimo srityse. Linkime Jums ir toliau būti šviesuliu Vilkaviškio švietimo ir kultūros padangėje“, – kalbėjo Savivaldybės atstovai.

Renginio svečiams gražiausias dainas dovanojo Kybartų mokyklų auklėtiniai bei Kybartų Kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“ ir jo meno vadovas bei dirigentas Donatas Ziegoraitis.

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top