Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Mokslinė konferencija Paežerių dvare

Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras–muziejus inicijavo mokslinę konferenciją, skirtą Sūduvos regiono istorijai ir kultūrai. Šiandien Paežerių dvare joje dalyvavo ir pranešimus skaitė Lietuvos istorijos instituto, Vilniaus universiteto, Lietuvos liaudies buities muziejaus mokslininkai bei svečias iš Lenkijos dr. Tomašas Naruševičius.

Susirinkusiuosius į konferenciją sveikino Europos parlamento narys Juozas Olekas, Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir seimo nario Algirdo Butkevičiaus atstovas Valdas Riklius.

„Džiugu, kad ši konferencija vyksta mūsų krašte ir viename gražiausių dvarų Lietuvoje. Turime, kuo didžiuotis. Ne veltui sakoma, kad esame istorijos lopšys. Aš kartais pasigendu patriotizmo, meilės savo kraštui. Pasaulį užklupusios negandos – pandemija, karas, karo pabėgėliai – parodo, kad mes galime ir mokame būti vieningi, kad mes galime ir mokame mylėti savo kraštą. Džiaugiuosi, kad teko prisiliesti prie tautinio paveldo. Turime suprasti, kad rankų darbas – mūsų krašto šimtametes tradicijas įamžinantis paveldas. Tikrai didžiuojuosi kiekvienu, kuris renka ir į istoriją įdeda kiekvieną mūsų kraštą atspindintį elementą.“ – tardama žodį kalbėjo D. Riklienė.

Pranešimuose daug dėmesio buvo skirta Sūduvos regionui skirtinguose amžių tarpsniuose. Konferencija baigėsi mokslininkų ir svečių diskusija.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top