Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Mobilių COVID-19 patikrinimo punktų vietos

Artimiausiu metu Marijampolės savivaldybėje pradės veikti mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Numatoma, kad punktas aptarnaus Kalvarijos, Kazlų rūdos, Marijampolės, Šakių rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybių gyventojus. Šis punktas bus įkurtas prie Marijampolės futbolo maniežo, Kauno g. 125.

Tačiau mobiliame patikros punkte išsitirti dėl koronaviruso galės tikrai ne visi to panorėję. Užsiregistruoti tyrimams gyventojai galės tik paskambinę „Koronaviruso karštąja linija 1808“. Tada kai karštosios linijos konsultantai nustatys, kad gyventojui būtina atlikti COVID-19 patikros tyrimą, jis bus nukreiptas į mobilųjį patikros punktą. Šiame punkte nuo 8:00 iki 20:00 val. dirbs trys specialistų komandos (pamainos).

Mobilus punktas pradės veikti iškart kai bus gautos visos darbui reikalingos priemonės. Atkreipiame dėmesį, kad patikros vieta bus aptverta ir saugoma. Asmenys atvykę be mobilaus punkto koordinatoriaus nurodymų nebus tiriami.

Registracijos, atvykimo ir ėminio paėmimo tvarka:

1. Pacientas, pasireiškus ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingiems ligos simptomams – staiga prasidėjus bent vienam iš šių simptomų: karščiavimui, kosuliui ar apsunkintam kvėpavimui – ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavus bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju skambina į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Pacientas konsultuojamas pagal specialų struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas.

2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priima sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID – 19 ligos (koronaviruso infekcijos).

3. Nusprendus, kad pacientą tikslinga ištirti, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina pacientas, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito asmens) atvykti į mobilų punktą.

4. Jei pacientas gali į mobilų punktą atvykti pats (būti atvežtas kito asmens), Karštosios linijos konsultantas informuoja pacientą, kad su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti. Negalima vykti į mobilų punktą taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Pacientas informuojamas, kad gali tekti palaukti mobilaus punkto koordinatoriaus skambučio ir paskirto laiko tyrimui atlikti.

5. Karštosios linijos konsultantas informuoja mobilaus punkto koordinatorių apie skambinusį pacientą, nurodydamas jo vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios atvyks, asmens kodą, mobilaus telefono numerį.

6. Mobilaus punkto koordinatorius susisiekia su pacientu jo nurodytu telefonu ir nurodo laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti. Pacientui nurodoma, atvykus į mobilų punktą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra, informuojama kur iš anksto galima susipažinti su „Asmenų, kuriems patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), sutikimu būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje (toliau – Sutikimo forma). Taip pat nurodoma vykstant į mobilų punktą pasiimti: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje.

7. Pacientas atvyksta į mobilų punktą.

8. Pacientas prie automobilio stiklo (jei vairuoja pats – priekinio automobilio stiklo) automobilio viduje padeda A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu (numeris privalo būti toks pats, kaip nurodytas Karštosios linijos konsultantui).

9. Prie automobilio prieina mobilaus punkto komandos padėjėjas ir, paskambinęs nurodytu telefono numeriu, sutikrina atvykusio asmens duomenis (paprašo paciento prie automobilio lango pridėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą) bei užpildo Siuntimą (COVID-19) diagnostiniams tyrimams.

10. Mobilios komandos narys paciento paprašo atidaryti automobilio langą ir taip pat įteikia susipažinti ir pasirašyti Sutikimo formą ir namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto ligonio ar asmens, įtariamo, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliacijos taisyklių atmintinę.

11. Pacientui nurodoma: po ėminio paėmimo grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo, izoliuotis namuose 14 dienų po paskutinės atvykimo į Lietuvą dienos ar po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dienos. Jei asmuo nebuvo išvykęs iš Lietuvos ar neturėjo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), po atskiro Sveikatos apsaugos ministro sprendimo jis taip pat turi izoliuotis namuose ne mažiau kaip 14 dienų arba nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

12. Jei pacientą į mobilų punktą transportu atveža kitas asmuo, pacientui ir vairuotojui pro atidarytą langą laikantis visų Apraše nurodytų pacientui skirtų taisyklių mobilios komandos narys įteikia susipažinti ir pasirašyti Sutikimo būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje formą bei Namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atmintinę.

13. Prie paciento, sėdinčio automobilyje, prieina kitas mobilaus punkto komandos narys, kuris paima tepinėlius iš nosiaryklės ir ryklės.

14. Mobilaus punkto komandos nariai, kontaktavę su pacientu, nusiima pirštines, jas išmeta į neperšlampamą maišą užterštoms medicininėms atliekoms, esantį uždarame konteineryje, ir dezinfekuoja rankas. Prieš imant ėminį kitam pacientui, užsimaunama nauja pirštinių pora. Kitos asmens apsaugos priemonės nekeičiamos, jei nebuvo užterštos paciento sekretais.

Taip pat primename, kad siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes privalu laikytis, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintų izoliacijos taisyklių. Taisyklėse nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka.

Izoliavimo tvarka (Pdf)

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top