Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Minime 105-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo dienos metines

Šiandien kartu su visa šalimi švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!

Rajone vyksta daugybė šiai, kiekvienam lietuviui ypatingai dienai paminėti skirtų renginių.

Vasario 16-osios šventė Vilkaviškyje prasidėjo dr. Jono Basanavičiaus aikštėje, kur vyko vėliavų pakėlimo ceremonija.

Į miesto centrą susirinkusius vilkaviškiečius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

„Sveikinu visus surinkusius su Vasario 16-ąja! Švęsdami šią dieną branginkime laisvę ir nepriklausomybę bei visi kartu kurkime stiprią ateities valstybę“, – linkėjo direktorius.

Po iškilmingos vėliavų pakėlimo ceremonijos Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvą ir jos gyventojus.

Popietės metu Kultūros centre vyko šventinis minėjimas „Vardan Tavęs…“ ir tradicinė „Santakos“ laikraščio nominacijų įteikimo ceremonija.

Susirinkusiuosius gražia proga sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Laisvės kaina Lietuvai didžiulė. Ji buvo iškovota tautos žmonių su ypatingu noru, tikėjimu ir neapsakoma drąsa. Nuoširdžiai linkiu, kad pasididžiavimas savo valstybe, savo kraštu ir jo žmonėmis būtų jaučiamas ne tik valstybinėmis progomis, tačiau ir kiekvieną dieną, nes visa Lietuva ir Vilkaviškio kraštas yra stiprūs tiek, kiek yra stipri meilė jiems mūsų širdyse“ – linkėjo Savivaldybės meras.

Vadovas tradiciškai Valstybės atkūrimo dienos proga Mero padėkos raštais bei Lietuvos trispalvėmis apdovanojo šiuos savo darbais nusipelniusius Vilkaviškio rajono žmones:

Audrių Vekeriotą – už imlumą naujovėms, ilgalaikę nepertraukiamą partnerystę rengiant ir įgyvendinant vietos bendruomenės projektus, visapusišką paramą vietos gyventojams.

Rimgaudą Ambrasą, Pilviškių seniūnijos seniūnaitį, – už savanorystę puoselėjant bendruomeniškumą, pilietiškumą ir tautiškumą, didelę ir nuoširdžią pagalbą Pilviškių miesteliui.

Renginį „Vardant Tavęs“ užbaigė jau tradicine tapusi laikraščio „Santaka“ nominacijų įteikimo ceremonija. 2022 m. nominacijos:

Metų entuziastas – Rimantas Diržius.

Metų krašto patriotė – Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov.

Metų kybartietis – Marius Vilemaitis.

Metų aušra – Vilkaviškio anoniminių alkoholikų grupė „Aušra“.
Metų savanorė – Lina Kružinauskienė.

Metų iniciatyva – Vitas Girdauskas.

Metų jaunimo ambasadorė – Danguolė Gudeliauskienė.

Metų jaunas verslas kavinei – „Kiškio kupolas“.

Metų sporto komanda – Vilkaviškio „Bruklino“ komanda.

Metų šeimininkas – Pijus Pėčelis.

Koncerte žiūrovus savo užburiančiais ir patriotiškais pasirodymais džiugino – šokių studija „Vyželė“ ir choreografinė merginų grupė (vad. S. Jankienė), Gabija, Rūta ir Arnas Burbuliai bei Ignas Skučas.

Renginį vedė – Rūta Mikulytė ir Justinas Sruoginis.

Koncertu šventinė diena nesibaigė. 17 val. Vilkaviškio kultūros centre – filmo „Poetas“ premjera.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top