Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Miestų partnerių – Olecko ir Marli – delegacijų vizitas

Bendradarbiavimas tarp Vilkaviškio, Olecko ir Marli užsimezgė daugiau nei prieš 20 metų. Siekdami atnaujinti ryšius šių miestų atstovai šiandien susitiko Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

Priėmime dalyvavo meras Algirdas Neiberka, mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei mero patarėjai – Kazys Kiaulakis ir Joris Juškauskas.

Po susipažinimo Lenkijos ir Prancūzijos delegacijoms buvo trumpai pristatyta mūsų rajono istorija bei iškiliausios asmenybės.

Neiberka pažymėjo, kad visi miestai – Vilkaviškis, Oleckas ir Marli – yra panašūs tiek dydžiu, tiek geopolitine situacija, t. y. įsikūrę netoli pasienio savo šalyse.

„Džiaugiuosi atgimstančiu bendradarbiavimu tarp mūsų. Tikiuosi, kad šiandieninis susitikimas peraugs į nuolatinį bendravimą, padėsiantį įgyvendinti daug reikšmingų darbų“ – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Olecko ir Marli delegacijos taip pat pabrėžė, kad vertinant šiandieninę situaciją Europoje labai svarbu puoselėti ir išsaugoti vienybę.

Po vizito savivaldybėje svečiai leidosi į trumpą išvyką, per kurią aplankė Paežerių dvarą, Sporto ir pramogų centrą, Vilkaviškio biblioteką, rekreacinę zoną palei Šeimenos upę, švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą, J. Basanavičiaus a. ir apžiūrėjo autobusų stotį.

Istorinę mūsų krašto pusę delegacijoms pristatė tarybos narys, istorikas Antanas Žilinskas.

Atsisveikindami svečiai išreiškė viltis siekti tolimesnių bendradarbiavimo galimybių ir netrukus pasimatyti jau Lenkijoje bei Prancūzijoje.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top