Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Meno ir edukacijos centras vykdo projektą – pristato keturių Lietuvos menininkų kūrybos parodą

Meno ir edukacijos centras, bendradarbiaudamas su Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centru-muziejumi, Paežerių dvare pristato keturių Lietuvos menininkų – Danutės Gražienės, Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, Nijolės Šaltenytės ir Mikalojaus Povilo Vilučio – kūrybos parodą. Visus parodos autorius vienija tai, kad jie savo kūrybos kelią pradėjo XX a. 8 dešimtmetyje, kiekvieno iš jų darbai yra tapę svarbia lietuvių grafikos istorijos dalimi, turėjo ir tebeturi įtakos jos tolesnei raidai.

Parodoje susiduria keturios skirtingos meno raiškos ir kūrybinės vizijos. Kiekvienas autorius yra ištobulinęs savitą braižą, jo dėka kuria unikalų meno pasaulį. Dėl to žiūrovai išvys turtingą plastinės raiškos spektrą – nuo piešinių tušu iki grafikos ir autorinių technikų, turės galimybę pamatyti skirtingus pasakojimus ir įvairių temų interpretacijas. Tuo pačiu kolekcija atskleidžia, kad trijų moterų kūryba labiau reprezentuoja romantinės ir metaforiškos lietuvių grafikos tradicijos tęstinumą. Tuo tarpu Vilučio darbų rinkinys atstovauja ekspresyviai, avangardinei nacionalinio meno krypčiai. Nors visi dailininkai jau penktą dešimtmetį aktyviai dalyvauja meniniame gyvenime, šioje parodoje yra rodomi per pastarąjį dešimtmetį sukurti jų darbai.

Parodos metu vyks nemokama edukacinė programa – susitikimai su menininkais, praktiniai įvairių technologijų užsiėmimai.

Spalio 16 d. jau įvyko du edukaciniai užsiėmimai, kuriuos vedė dvi šios parodos dalyvės – Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė ir Nijolė Šaltenytė. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai praktiškai išmėgino rankų darbo popieriaus gamybą ir patyrė giliaspaudės grafikos spaudos procesą. Susitikimą vainikavo pasivaikščiojimas parodoje kartu su menininkėmis.

Organizatoriai: Meno ir edukacijos centras, Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilkaviškio rajono savivaldybė

Informaciniai partneriai: Marijampolės televizija, Mūsų savaitė, Santaka, Sūduvos gidas

Fotografijos Kęstučio Inkratos

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top