Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Matlaukio kaimo bendruomenės vasaros sporto šventė ,,Sportas – tai sveikata”

Birželio 27-osios rytas prie Matlaukio kaimo bendruomenės namų prasidėjo neįprastu šurmuliu.  Čia startavo projektas „Sportas – tai sveikata“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, Mokslo ir Sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra, taip pat prie projekto finansavimo prisidėjo ir Vilkaviškio savivaldybė. Susirinkęs būrys jaunimo pasiryžo įveikti nemenką atstumą pagal projektą įsigytais dešimčia dviračių iki Vištyčio regioninio parko ir grįžti atgal. Taip buvo pradėta tradicinė vasaros šventė „Sportas – tai Sveikata“. Apsiginklavę būtiniausiais kelionei daiktais bei šypsenomis patraukė Vištyčio link. Įdienojus kiek pavargę, bet vis dar tokie pat linksmi jaunimo atstovai grįžo prie bendruomenės namų. Kalbinti žygio dalyviai džiaugėsi suorganizuota išvyka, kai kam tai buvo iššūkis, kurio vieni nebūtų pasiryžę įveikti, kiti prisiminė vaikystės, paauglystės metus.

Birželio 20 d. buvo suorganizuotas pirmasis žygis dviračiais maršrutu  Matlaukio k.–Galkiemis. Žygyje dalyvavo Vaikų dienos centro ,,Atžalynas” lankytojai, darbuotojos, mamos – visi šauniai pasimankštino. Nuvykę į Galkiemį vaišinosi  turistine koše, vaisiais, mėgavosi ledais.

Toliau šventė buvo tęsiama sugiedant Matlaukio kaimo bendruomenės himną ir iškeliant bendruomenės vėliavą. Susibūrusius kaimo gyventojus atvyko pasveikinti Kybartų seniūnijos vyresnysis specialistas Dainius Kovas, Vilkaviškio policijos komisariato atstovė Vilija Grybauskienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės, sporto klubo „Impulsus“ treneris Rimvydas Brazauskas bei Kazickų šeimos fondo atstovas Benas Mačiulaitis. Renginio metu Kaimo seniūnaitis Robertas gėrėjosi bendruomenės vienybe ir stiprybe įgyvendinant projektus, o labiausiai džiaugėsi bendruomenės pirmininkės Daivos Dubauskienės indėliu, siekiant pritraukti žmones aktyviai ir naudingai veiklai.

Sporto klubo treneris pamokė žmones, kaip taisyklingai naudotis naujais, projekto dėka įsigytais šešiais treniruokliais, kad nesusižalotų ir neprarastų motyvacijos toliau aktyviai sportuoti. Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos parodė, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą žmogui, taip pat jos pamokė, kaip naudoti defibriliatorių, kuriuo galima išgelbėti žmogaus gyvybę iki atvykstant medikams. Vilkaviškio rajono bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė priminė, kad svarbu net ir vasaros metu neprarasti budrumo ir saugumo jausmo. Ji vaikams surengė viktoriną apie pėsčiųjų saugaus eismo reikalavimus, atšvaitų dėvėjimą. Ir pasidžiaugė, kad, nors ir atostogaujantis, kaimo jaunimas yra aktyvus, budrus ir atsakingas.

Artinantis audringiems lietaus debesims vaikų dienos centro „ATŽALYNAS“ lankytojai su socialine darbuotoja Renata Liepuoniene entuziastingai dalyvavo mokymuose apie pirmąją pagalbą, saugų eismą ir dar suspėjo žaisti lauko šaškėmis bei mėtyti smiginį.

Naudingus mokymus ir intensyvias veiklas bendruomenės kieme pakeitė vaišinimasis nuostabaus skonio čili sriuba, bulvių plokštainiu ir kitais gardėsiais, kuriuos paruošė Matlaukio kaimo šeimininkės. Šventės rengėjai dėkingi rėmėjams: Vilkaviškio ledų fabrikui UAB „Art Glacio“ parėmusiam mūsų šventę savo gaminama produkcija, Marijampolės pieno konservų fabrikui ir parduotuvei UAB „SROVĖ“ už prizus ir paskatinimo dovanėles. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie projekto įgyvendinimo ir padėjo organizuoti šventę. Ačiū visiems už judėjimą kartu. Tikime, kad šventė leido patirti geriausius, gražiausius ir šilčiausius įspūdžius.

Šventėje dalyvavo beveik šimtas įvairaus amžiaus Matlaukio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Šiuo projektu bendruomenė iš dalies išsprendė gyventojų laisvalaikio užimtumo, sveikos gyvensenos propogavimo, kartų bendravimo ir bendradarbiavimo, savo krašto pažinimo, socialinės atskirties mažinimo problemą. Lauko treniruoklių aikštelė įrengta visiems prieinamoje vietoje, žmonės apmokyti teisingai jais naudotis, sportuoja jiems patogiu laiku. Dviračiais naudojasi neatlygintinai, savarankiškai organizuodami žygius, kartu domisi gamta bei mūsų krašto istorija.

Matlaukio kaimo bendruomenė

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top