Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Marijampolės regiono merai susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda

Šiandien Marijampolėje viešintis LR Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su patarėjų komanda susitiko su Marijampolės regiono savivaldybių merais – Vilkaviškio rajono meru Algirdu Neiberka, Marijampolės savivaldybės meru Povilu Isoda, Šakių rajono meru Edgaru Pilypaičiu, Kalvarijos savivaldybės meru Vincu Plikaičiu, Kazlų Rūdos savivaldybės meru Mantu Varaška.

LR Prezidentas Gitanas Nausėda su savivaldybių merais aptarė pandemijos valdymo, finansinio savivaldybių savarankiškumo didinimo, investicinės aplinkos ir švietimo bei sveikatos reformų klausimus.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka turėjo galimybę su Prezidentu aptarti ir Vilkaviškio rajonui opius klausimus. Meras, kalbėdamas apie sveikatos reformą, išskyrė, kad dabartiniai ligonių kasų įkainiai turėtų būti nustatomi atsižvelgiant į regionų ypatumus, taip pat, valstybė turėtų imti tam tikrų priemonių siekiant pritraukti jaunus gydytojus rezidentus į mažesnius regionus.

Kaip didelį Vilkaviškio rajono potencialą A. Neiberka įvardijo geoterminės energijos šaltinius, kuriuos būtų galima naudoti gydymo, pastatų šildymo ir pramogų tikslais. Prezidentas, pasak Mero, į šio projekto idėjos vystymą žiūri pozityviai ir sutarta toliau diskutuoti, koks bendradarbiavimas šiuo klausimu būtų įmanomas.

Kita jautri tema, paliesta diskusijos metu – infrastruktūros ir kelių būklė, kurios gerinimui, pasak A. Neiberkos, regionams turėtų būti skiriamas dar didesnis dėmesys ir finansavimas. Nemažiau svarbus aptartas klausimas – savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas. „Pačioms savivaldybėms galėtų būti didinami skolinimosi limitai siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos ir atsinaujinančios energetikos projektus“- išskyrė Vilkaviškio rajono savivaldybės Meras.

Po susitikimo su Prezidentu Algirdas Neiberka tikisi, kad Prezidentūra atsižvelgs į savivaldoje bei regionuose kylančias problemas ir ieškos efektyvių sprendimo būdų.

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top