Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Marijampolės apskrityje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Vasario 26 dieną Marijampolės apskrityje, Kazlų Rūdos savivaldybėje, lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris vėliau atvyko ir į Vilkaviškio rajoną. Čia jis apsilankė dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje, kur Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne pasodino ąžuoliuką.

Kazlų Rūdoje Prezidentas susitiko su Marijampolės regiono savivaldybių merais – Vilkaviškio rajono meru Algirdu Neiberka, Kazlų Rūdos savivaldybės meru Mantu Varaška, Marijampolės savivaldybės meru Povilu Isoda, Kalvarijos savivaldybės meru Vincu Plikaičiu ir Šakių rajono meru Edgaru Pilypaičiu.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su savivaldybių merais aptarė mokyklų tinklo pertvarkos, viešųjų pirkimo įstatymo projekto, investicijų pritraukimo ir aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų kūrimo savivaldybėse klausimus bei aplinkos apsaugos problemas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka turėjo galimybę su Prezidentu aptarti ir Vilkaviškio rajonui opius klausimus. Jis palietė tokius klausimus, kaip: savivaldybių skolinimosi limitai, geotermijos panaudojimas, mūsų rajone ribojamos vėjo jėgainių statybos ir kitų atsinaujinančių energijos šaltinių vystymo galimybes, Lietuvos teisminės sistemos tobulinimo klausimą. Taip pat aptarta situacija, kad dėl sienos su Kaliningrado sritimi Kybartų ir Virbalio miestuose dažnai susidaro vilkikų spūstys, kurios kelia oro taršos ir kitas ekologines problemas. Aptartas klausimas ir dėl konkursų į švietimo įstaigų vadovų pareigas.

Drauge su šalies vadovu atvyko jo patarėjai, kurie dalyvavo įvairiuose susitikimuose su krašto ūkininkais, verslininkais, kultūrininkais ir kitų sričių specialistais. Juose dalyvavo ir mūsų savivaldybės specialistai, o Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas kartu su kaimyninių savivaldybių administracijų direktoriais, svarbius klausimus aptarė susitikimo su Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclere Alge Budryte metu. Susitikimuose su patarėjais dalyvavo ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė bei Savivaldybės skyrių vedėjai.

Apsilankymo Jono Basanavičiaus gimtinėje metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Jono Basanavičiaus gimtinės vadove Rūta Vasiliauskiene ir visu kolektyvu. Susitikime taip pat dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir vienas iš Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno iniciatorių Vitalius Stepulis bei visą giraitės atsiradimo istoriją fiksavęs fotografas Leonardas Skirpstas. Į neeilinį susitikimą su šalies vadovu atvyko ir Bartninkų seniūnijos atstovai, klebonas, įstaigų vadovai.

Vizito metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apžiūrėjo Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno įvairių laikotarpių fotografijų parodą, tuomet lydimas gausios palydos keliavo į šalia Tautos patriarcho gimtinės ošiantį Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną ir jame pasodino ąžuoliuką. Aplankė ir storiausią, jau 30-ies metų sulaukusį, ąžuolą, kurį pabandė apglėbti savo rankomis.

Apsilankymas J. Basanavičiaus gimtojoje sodyboje G. Nausėdai – simboliškas, nes pernai vykusią prezidento inauguraciją jis pradėjo būtent prie J. Basanavičiaus paminklo Vilniuje.

„Ilgai prisiminsiu šitą viešnagę, kaip ir prisiminsiu savo darbą sodinant ąžuoliuką. Tikrai bus smagu po kažkiek metų atvykti ir pažiūrėti, kaip jam sekasi, galbūt pagenėti, jeigu reikės ir tikrai jausiuosi palikęs savo dalelę širdies čia“, – susirinkusiesiems J. Basanavičiaus sodyboje sakė šalies vadovas.

Po ąžuoliuko sodinimo ceremonijos Prezidentas Gitanas Nausėda pasivaišino skaniąja Jono Basanavičiaus gimtinės gilių kava. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka įteikė Prezidentui simbolinę atminimo dovaną – įrėmintus Tautiškos giesmės žodžius.

Po vizito dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje LR Prezidentas Gitanas Nausėda išvyko į Paežerių dvarą, kur susitiko su Marijampolės apskrities kaimo bendruomenių lyderiais.

Dirbti į regioną Prezidentas išvyksta jau trečią kartą. Vizito Kazlų Rūdoje tikslas – susitikti su regionų savivaldybių vadovais ir aptarti situaciją, problemas bei iššūkius savivaldybėse.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Fotografas Robertas Dačkus

Vilkaviškio rajono savivaldybės nuotraukos

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top