Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimas Vilkaviškyje

Pasaulio ir Lietuvos istorijos puslapiuose įrašytas ne vienas skaudus įvykis. Tačiau masinis, sisteminis žydų genocidas, nacių vykdytas Antrojo pasaulinio karo metais, yra atvira, kraujuojanti žaizda iki šių dienų.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet – rugsėjo 23 d. – įvairiose šalies vietose vyksta žydų genocido aukų minėjimas.

Teigiama, kad Vilkaviškyje gyveno viena didžiausių žydų bendruomenių Užnemunėje. Deja, 1941 m. liepos-rugsėjo mėnesiais beveik visa ji buvo išžudyta.

Pagerbti aukų masinių žudynių vietoje Vilkaviškyje atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir mero patarėjas Joris Juškauskas.

„Kiek nedaug reikia, kad tokie siaubingi įvykiai paliktų gilų ir skaudų pėdsaką – vieno žmogaus, vadovo, kuris priimtų niekingą sprendimą. Tikiu, kad šiandien galime gyventi kitaip ir taip, kad istorija nesikartotų, o pasaulyje įsivyrautų taika“ – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Minėjime taip pat dalyvavo Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas, tarybos narys Antanas Žilinskas, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas prof. Vytautas Šlapkauskas, buvęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas, švietimo ir kultūros įstaigų darbuotojai, moksleiviai, visuomenės atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Renginyje taip pat buvo eksponuojama Pasaulio kybartiečių draugijos ir Kybartų KC menų studijos „Smiltys“ paroda – „Išgyvenimai tarp tremties ir holokausto: skausmo ir vilties atmintis“.

Žydų genocido aukų minėjimą organizavo Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus ir Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top