Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vilkaviškiečiai atšventė garsiai ir spalvingai

Liepos 6-ąją vieningai minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, lietuviai įvairiuose pasaulio kampeliuose giedojo „Tautišką giesmę“. Šiemet skaičiuojame jau tryliktus metus, kai gyvuoja ši iniciatyva, kuri jau spėjo tapti gyva, mūsų kartos tradicija. Tai tikras įrodymas, jog ir nedidelė tauta gali sukurti didelius bei reikšmingus dalykus.

Po visą pasaulį pabirusius lietuvius suvienijanti unikali tradicija neaplenkė ir Vilkaviškio. Nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, pasipuošę tautine atributika į dr. Jono Basanavičiaus aikštę skubėjo ir maži ir dideli – čia netrūko geros nuotaikos bei vienybės ir bendrystės jausmo, užplūdusio vieningai giedant Lietuvos himno posmus.

Prieš prasidedant šventiniam renginiui, vilkaviškiečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į susitikimą su daugkartiniu Lietuvos ir pasaulio radijo bangomis valdomų lėktuvų modelių čempionu Donatu Paužuoliu. Šventėje jis ne tik vedė lėktuvėlių gamybos užsiėmimus ir varžybas, bet ir pats atliko neįtikėtino meistriškumo reikalaujantį pasirodymą.

Besidomintieji technika turėjo progą apžiūrėti asociacijos „Senų vežimų“ klubas į aikštę atvairuotus istorinius automobilius bei Vilkaviškio baikerių klubo griausmingai riaumojančius motociklus.

Susirinkusiuosius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Sveikindamas iškilios ir prasmingos šventės proga V. Gavėnas perdavė Savivaldybės mero Algirdo Neiberkos padėkos raštus žmonėms, kurie savanoriškai pagelbėjo vykdant gyventojų vakcinaciją Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Padėkos raštai buvo įteikti Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovės savanoriams – Vilmai Tamašauskaitei, Danui Maksimavičiui, Tadui Sinkevičiui. Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Vilkaviškio skyriaus savanorėms – Laimai Ivanauskaitei, Birutei Kerevičienei, Janinai Mačiulaitienei, Laurai Griškaitytei, Gabrielei Navickaitei.

V. Gavėnas taip pat pagerbė žmones, kurie savo gerais darbais ir drąsa kuria ateities Lietuvą. Padėkos įteiktos – Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos narėms Janinai Žekienei ir Nijolei Drinkienei, Pilviškių seniūnijos seniūnui Vytautui Judickui, kraštotyrininkei Marijai Giraitytei bei Savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorei Danguolei Gudeliauskienei.

Susirinkusius taip pat sveikino Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius, Vilkaviškio P. Karužos 406-osios šaulių kuopa.

Po sveikinimo kalbų ir sugiedoto himno, susirinkusiųjų laukė nuotaikingas etnoprojekto „Lietis“ pasirodymas, o sutemus visi suskubo prie Vilkaviškio katedros, kuri nušvito trispalvės spalvomis.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top