Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Lietuvių kalbos mylėtojai Savivaldybėje rašė Nacionalinį diktantą

Penktadienį, vasario 28-ąją, jau tryliktąjį kartą Lietuvos gyventojai galėjo pasitikrinti savo raštingumą – vyko Nacionalinio diktanto konkursas. Kaip ir kasmet, diktantas buvo rašomas ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje, kurį, deja, čia panoro rašyti tik trys lietuviškojo žodžio brangintojai.

Savo jėgas Nacionaliniame diktante jau ketvirtąjį kartą išbandė ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vida Kudirkienė, na, o pirmąjį kartą diktantą rašė kompiuterinių sistemų specialistas Antanas Budrys bei trumpam iš Norvegijos į Lietuvą grįžusi socialinė / jaunimo reikalų darbuotoja Giedrė Vitkauskaitė.

Prieš diktantą jo dalyvius padrąsino ir sėkmės jiems palinkėjo Savivaldybės Bendrojo skyriaus vyr. kalbos specialistė Ilona Vitkauskaitė.

Diktantas buvo transliuojamas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt, jo tekstą patikėta skaityti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjui Marijui Žiedui. Nacionalinio diktanto dalyviai šiemet rašė prozininkės, publicistės ir poetės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės Birutės Jonuškaitės kūrinį „Milinė“. Po diktanto rašiusieji pasidalino mintimis, kad tekstas nebuvęs labai sunkus, kiek daugiau klausimų kilo dėl skyrybos, tačiau visi sutarė, kad Nacionalinio diktanto konkursas – puiki proga ne tik pasitikrinti žinias, bet ir išreikšti pasididžiavimą savo tauta, jos kalba ir kultūra.

Diktantas rašytas visose Lietuvos savivaldybėse, kai kuriose bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

II etapas – diktanto finalas – vyks Vilniuje balandžio 4 d. 11 val. Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top