Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Liepos mėnesis Vilkaviškio rajone vainikuotas Oninės atlaidais ir gyvenviečių jubiliejais

Sekmadienį net keliose rajono vietovėse aidėjo šventinis šurmulys – žmonės gausiai rinkosi į Alvite ir Pajevonyje vykusias vasaros Oninių šventes, pažymėtas jubiliejiniais metais.

Šios tradicinės vidurvasario šventės nuo seno sutraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir apylinkių žmones, jų draugus ir giminaičius iš visų Lietuvos kampelių. Šiemet Oninių šventės buvo ypatingos, nes vainikavo jubiliejinius Alvito ir Pajevonio metus: Alvitas mini 515 metų sukaktį, o Pajevonio miestelis švenčia garbingą 470 metų jubiliejų.

Nors tikroji Onos vardo diena yra liepos 26–oji, praėjusį savaitgalį daug kur buvo švenčiamos Oninės. Šis hebrajų kilmės vardas istorijoje užima išskirtinę vietą. Ona – Švenčiausiosios Mergelės Marijos motina ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto žmona. Oninės etnografijoje yra naujos duonos diena, nes iš šviežiai nuimto derliaus kepama duona, o Ona  vadinama duonos ponia. Tačiau kelis pastaruosius dešimtmečius šis moteriškas vardas Lietuvoje, kaip ir mūsų rajone, nėra populiarus. Todėl Onos pagrįstai gali didžiuotis turinčios retą vardą.

Jubiliejinė vasaros šventė Alvite prasidėjo naujojoje Šv. Onos bažnyčioje laikytomis Šv. Mišiomis, kurių metu buvo minimos pirmosios bažnyčios konsekracijos metinės. Šv. Mišias laikė Vilkaviškio Vyskupas Rimantas Norvila, kartu su mūsų krašto tikinčiaisiais meldėsi bažnyčios mecenatas Arvydas Paukštys, bažnyčios skliautai skambėjo gražiausiomis giesmėmis, kurias atliko operos solistė Judita Leitaitė. Po pamaldų visi skubėjo į Liepų parką – čia skanėstais viliojo prekybininkai, buvo galima įsigyti amatininkų ir tautodailininkų dirbinių, vyko 515-osioms metinėms paminėti skirtas šventinis koncertas.

Šventėje dalyvavo ir daug garbių žmonių – Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas, Vilkaviškio Vyskupas Rimantas Norvila, Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius, mecenatas Arvydas Paukštys ir kt.

Šventėje dalyvavęs Savivaldybės meras pasveikino šventės dalyvius, pasidžiaugė darbščiais ir gabiais Alvito krašto žmonėmis, gražiausius žodžius skyrė vardo dieną švenčiančioms Onutėms, už smagias akimirkas dėkojo šventės organizatoriams. Seimo narys A. Butkevičius pasidžiaugė aktyvia Alvito kaimo bendruomene, jų bendruomeniškumu, linkėjo neprarasti šio jausmo ir rasti progų pabendrauti. Šventės dalyvius taip pat sveikino Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas, Alvito kaimo bendruomenės pirmininkas Rimvydas Palubinskas, Vyskupas Rimantas Norvila, mecenatas Arvydas Paukštys. Visi jie turėjo ir gražią misiją: į Oninių vainiką įpynė svarbiausius šventės simbolius: duonelę, Alvito varpus, atlaidų saldainius, javų, riešutų.

Pajevonio miestelio jubiliejus švęstas net dvi dienas. Pirmoji buvo skirta vaikams, senjorams bei susikaupimą ir ramybę mėgstantiems žmonėms. Šeštadienio popietę miestelio centre rinkosi vaikai, kurie ant asfalto, vedančio link pušyno, galėjo piešti, rašyti ar kitaip įamžinti savo linkėjimus miestelio jubiliejaus proga. Tą patį vakarą šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyko iškilmingos šv. Mišios ir styginių instrumentų dueto „Duoviola“ koncertas.

Sekmadienį visi rinkosi į pušyną, kur įvairiais skanėstais viliojo prekybininkai, buvo galima įsigyti amatininkų dirbinių, vaikučiai galėjo smagiai dūkti ant batutų, o tėveliai klausytis koncerto. Vidurvasario šventė, kaip įprasta, buvo šurmulinga, pripildyta puikių emocijų ir nuotaikingų pasirodymų. Pajevonyje vykusią šventę atidarė Kybartų kultūros centro vaikų popchoro „Spindulys“ (vad. Irma Menčinskienė) atliekamos dainos.

Į šventę po atviru dangumi susirinko gausus būrys žmonių, ne tik iš Pajevonio, bet ir iš viso rajono. Renginio metu buvo apdovanotos visos šventėje dalyvavusios, dabar jau galima sakyti retai tarp jaunų žmonių sutinkamu vardu pasidabinusios, Onos ir Onutės.

Vėliau sveikinimo žodžius tarė šventėje taip pat dalyvavę: Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka, Lietuvos Respublikos Seimo narys A. Butkevičius, Pajevonio seniūnijos seniūnė Ginta Žaliniakienė.

Abejose šventėse netrūko nuotaikingų pasirodymų ir geros muzikos, kuri tęsėsi iki vidurnakčio. Alvite šventės dalyvius linksmino Alvito kapela „Širvinta“, Seirijų kapela „Savi“, Marijampolės kultūros centro Igliaukos skyriaus retro šokių grupė, Pajevonio moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“, Alksnėnų kaimo bendruomenės kapela „Alksnė“, vakarinėje programoje pasirodė atlikėja Katažina Zvonkuvienė ir grupė „16HZ“, šventę vainikavo apie vidurnaktį pasirodęs lazerių šou.

Alvitas

Pajevonys

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top