Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Vilkaviškio rajone

Prieš 29-erius metus Lietuvą sukrėtė kraupūs įvykiai Vilniuje, kai vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, dėl to paaukodami savo gyvybes. Sausio 10–13 dienomis Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvairiais renginiais ir akcijomis buvo paminėta ši, neišdildomu Laisvės antspaudu paženklinta kiekvieno iš mūsų širdyje, diena.

Vilkaviškyje Laisvės gynėjų dienos minėjimas prasidėjo sausio 12-ąją – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje buvo aukojamos Šv. Mišios už Laisvės gynėjus.

Sausio 13-osios rytą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija…“. Lygiai 8 val., užgesinus visas šviesas patalpose, ant kiekvienos palangės 10-iai minučių buvo uždegtos žvakelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Prie šios, jau tryliktąjį kartą Lietuvoje organizuotos, pilietinės akcijos prisijungė ir švietimo įstaigos, įvairios įmonės, organizacijos.

Vakare prie Vilkaviškio kultūros centro vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Baltos drobulės sausio šerkšne“.

Susirinkusiesiems Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis „Sūduviai“ dovanojo Sausio 13-osios įvykius primenančias patriotines dainas. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ šokėjos uždegė fakelus 14-os didvyrių, paaukojusių gyvybes už Lietuvos laisvę, atminimui. Degant atminimo laužui buvo giedama „Tautiška giesmė“ bei tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Renginio metu prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius pasidalino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Padėkojęs visiems laisvės gynėjams, kurių dėka šiandien esame savo krašto šeimininkai, rajono meras linkėjo, kad sausio 13-ąją uždegta laisvės ugnis degtų kiekvieno iš mūsų širdyse.

„Daugeliui iš čia esančių mes tarsi gyvosios knygos ir galime perteikti tai, kas vyko tuo metu. Mes žinome, kad laisvė ir nepriklausomybė veltui nedalinama, todėl privalome branginti tai, ką turime, ką išsaugojome. Vardan tų, kurie žuvo ir paaukojo savo gyvybę dėl laisvės“, – kalbėjo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Po minėjimo Vilkaviškio kultūros centro didžiojoje salėje buvo rodomas Robert Mullan vaidybinis kino filmas „Mes dainuosim“. Filme atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos.

Sausio 13-ąją minėjimas vyko ir Kybartuose. Čia Eucharistinio Išganytojo bažnyčios šventoriuje vyko minėjimo renginys, kurio metu Sausio 13 aukos pagerbtos tylos minute, pasieniečiai padėjo gėles bei uždegė žvakeles prie Kybartų „Saulės“ progimnazijos Laisvės kryžiaus, anapilin išėjusių kybartiečių ir žuvusiųjų sausio 13 atminimui pagerbti.

Laisvės gynėjų dienos proga bažnyčioje susirinkusius žmones sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Renginį vedė Kybartų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė ir renginių organizatorė Andželika Micutienė ir Kybartų seniūnas Romas Šunokas.

Minėjimą vainikavo kybartietės Sonatos Mačiulaitytės, Vilkaviškio muzikos mokyklos Kybartų skyriaus solinio dainavimo klasės mokinių bei Virbalio pagrindinės mokyklos moksleivių atliekamos dainos apie Lietuvą, Laisvę, skambėjo partizanų dainos.

Iš karto po minėjimo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Laisvės gynėjus.

Laisvės gynėjų dienai paminėti skirti renginiai vyko ir kitose rajono vietose. Anksčiausiai, sausio 10-ąją, ji paminėta Klausučiuose, kur seniūnijos administracinėse patalpose vyko renginys „Naktis – kai aplinkui skamba tik Lietuva, meilė, laisvė“.

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse – sausio 12-ąją minėjimas vyko Pilviškiuose, Alvite, Bartninkuose, Gižuose.

Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos Laisvės gynėjus, iš karto po jų vyko 14 km „Laisvės žygis“ sausio 13-osios aukų atminimui. Po žygio Pilviškių kultūros namuose visų laukė karšta arbata.

Gižuose renginys „Atmintis gyva“, skirtas Laisvės Gynėjų dienai atminti, vyko miestelio centre, kur buvo deginami laužai. Vėliau susirinkę Gižų bendruomenės namuose uždegė žvakeles, dalinosi prisiminimais, vaišinosi liepžiedžių arbata, žiūrėjo filmuotus vaizdus apie Sausio 13-osios įvykius. Alvite Laisvės gynėjų dienos minėjimas vyko Šv. Onos bažnyčioje, o  Bartninkuose –  Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

 

Minėjimo akimirkos iš Kybartų. Nuotraukos Kybartų kultūros centro.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top