Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kybartuose paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją minėjome Gedulo ir vilties dieną, skirtą tragiškiems Lietuvos istorijos įvykiams – masiniams trėmimams – atminti. Per visą Lietuvą pirmadienį vilnijantys Gedulo ir vilties dienos minėjimai neaplenkė ir Kybartų.

Minint Lietuvos gyventojų didžiųjų netekčių ir pasipriešinimo okupacijoms 80-ąsias metines, Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčios šventoriuje buvo skaitomi 1941 m. birželio 9-17 dienomis iš Kybartų miesto ištremtųjų asmenų vardai, pavardės bei jų likimai. Vėliau buvo aukojamos Šv. Mišios, skirtos pagerbti be kaltės ištremtųjų ir Sibiro platybėse žuvusiųjų žmonių atminimą.

Gyventojai galėjo apsilankyti KKC A. Kezio vardo galerijoje eksponuojamoje parodoje „Ko pamiršti negalima“, skirtoje Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Ši paroda veiks iki pat liepos 30 d., todėl visi norintys spės ją pamatyti.

Pavakare visi rinkos į buvusios gelžbetonio konstrukcijų gamyklos teritoriją, kur neįprastoje aplinkoje Kybartų kultūros centras parengė istorinę – meninę kompoziciją „Skausmingi atsiminimai atgimsta“. Visi akimirkai galėjo nusikelti į tuos laikus, kai netikėtai dešimtys tūkstančių lietuvių iš savo namų, gimtojo krašto pateko į tolimas, mažai žmonių gyvenamas vietas.

Pasibaigus pasirodymui, skaudžiais prisiminimais dalijosi tremtį išgyvenę mūsų rajono gyventojai. Siaubingos trėmimų akimirkos visam gyvenimui įsirėžė į šių žmonių sąmonę, paliko gilius randus jų širdyse. Net ir praėjus daug metų po tremties, jų atsiminimai niekur nepradingo. Jie su skausmu pasakojo, kaip prasidėjus trėmimas teko paskubomis palikti savo gimtuosius namus, atsisveikinti su artimaisiais.

Minėjime dalyvavo ir žodį tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Kybartų seniūnijos seniūnas Romas Šunokas, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas Vytautas Šlapkauskas, Kybartų Eucharistinio Išganytojo parapijos klebonas Jonas Cikana.

Minėjime dalyvavusi D. Riklienė kalbėjo, kad šis skaudus istorinis tarpsnis bei tremtiniai, kurie ištvėrė nežmoniškus išbandymus, tačiau išsaugojo meilę Tėvynei ir žmogiškąsias vertybes yra tikras pavyzdys mums visiems ir palinkėjo toliau saugoti šių istorinių įvykių atmintį ateities kartoms.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top