Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kybartuose nuskambėjo paramos Ukrainai akordai

Istoriniuose Kybartų požemiuose vakar įvyko paramos renginys Ukrainai – „Maldoje, Širdyse, Mintyse“. Jį inicijavo miestelio bendruomenė, seniūnija, kultūros centras ir pasaulio kybartiečių draugija.

Iškart po šv. Mišių prasidėjęs renginys kraštiečius ir Kybartuose jau įsikūrusias ukrainiečių šeimas pakvietė į XIX a. menančius skliautuotus rūsius. Išskirtinai akustinėje aplinkoje susirinkusiuosius dainomis užbūrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Ukrainos karinių oro pajėgų dainų ir šokių ansamblio „Крыла Украины“ solistė, ukrainietė Dina Mataitienė. Kūriniai buvo atliekami tiek lietuvių, tiek ukrainiečių kalbomis. Beje, ir pats renginys akcentuojant vienybę prasidėjo tik nuskambėjus abiejų šalių himnams. Pasirodymus taip pat surengė Vilkaviškio rajono meno mėgėjai, o eiles skaitė aktorius, režisierius Liutauras Kasulaitis.

„Prieš metus minėdami 80 tremties metų net nepagalvojome, kad Ukrainoje gali kilti karas, gali tekti priglausti pastogės netekusias šeimas.“ – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji taip pat dėkojo ne tik meno kolektyvams, bet ir žmonėms, kurie neliko abejingi kitų skausmui, priėmė gyventi, suteikė maisto, drabužių ir būtiniausių reikmenų. „Karas suvienijo ne tik ukrainiečius, bet ir mus.“

Skaudžius istorijos puslapius rašantys ukrainiečiai yra priversti palikti savo namus ir ieškoti saugaus prieglobsčio kaimyninėse šalyse. Statistika byloja, kad Lietuvoje jau yra 20 tūkst. pabėgėlių. Laikinus namus jie surado ir Vilkaviškio rajone. Todėl visos lėšos, surinktos per šį renginį, bus skirtos atvykusių ukrainiečių paramai ir pervestos į savivaldybės specialiai tam atidarytą sąskaitą.

Kybartų bendruomenė taip pat organizavo ukrainietiškų barščių virimo akciją ir surinktas aukas pridėjo prie bendros paramos.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top