Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kybartų stačiatikių Šv. Aleksandro Neviškio bažnyčiai – 150

Sekmadienį Kybartų stačiatikių Šv. Aleksandro Neviškio bažnyčia minėjo pastatymo 150-ąsias metines. Iškilmingų pamaldų metu Kybartų stačiatikius šios iškilios šventės proga pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Šiuo metu cerkvė priklauso Kybartų stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio parapijai. Įdomus faktas, kad seniau ši parapija visos Lietuvos cerkvėms gamino žvakes. Į šiuos maldos namus dabar reguliariai atvažiuoja dvasininkas – tėvas Igoris Rinkevičius (rus. Igor Rinkevič).

1870 m. geležinkeliečiams statytas Kybartų Šv. Aleksandro Neviškio cerkvės pastatų kompleksas išsiskiria iš visų Kybartuose esančių pastatų. Tai – kultūros paminklas, už kurio išsaugojimą ir priežiūrą Savivaldybės vadovas dėkojo klebonui protoierejiui Igoriui Rinkevičiui (rus. Igor Rinkevič).

Tėvas Igoris taip pat dėkojo visiems prisidedantiems, kad šie Dievo namai gyvuotų, kad juose rinktųsi tikintieji. Jis įteikė padėkos raštus visiems, kurie vienokiais ar kitokiais darbais, savo pagalba ir bendradarbiavimu prisideda prie Šv. Aleksandro Neviškio bažnyčios priežiūros, išlaikymo.

Po Dieviškosios liturgijos cerkvėje skambėjo dvasiniai himnai ir dainos, poezija – vyko šventinis koncertas. Jame pasirodė Marijampolės klubo „Mozaika“ ansamblio moterys, solistė iš Kauno, kiti atlikėjai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top