Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje išbandytas Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

Šių dienų aktualijos priverčia kiekvieną iš mūsų žinoti, kaip elgtis ekstremalių situacijų ar karinio konflikto metu. Vykstantys kariniai konfliktai rodo, kad mokiniams labai svarbu ne tik teorinės žinios, susijusios su išgyvenimo pagrindais, pirmosios pagalbos teikimu ir toje situacijoje kitos aktualios žinios, bet aktualu ir tai, kad šias žinias mokiniai gebėtų pritaikyti praktiškai.

Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoja projektą – Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas moksleiviams, kuriuo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių. Mokiniai mokosi  pasiruošimo įvairioms ekstremalioms situacijoms.

Šie bandomieji mokymai vykdomi dešimtyje mokyklų, tarp kurių pateko ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos I-ų klasių mokiniai. Mokymais rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga, o į programą buvo įtraukti atsargos kariai, STT agentai. Mokiniai labai noriai ir aktyviai įsitraukė į šiuos mokymus.

Mokymų pradžioje gimnazistai buvo supažindinti su mokymų programa, pravesti įvairūs instruktažai. Dvi pirmas dienas įvairios veiklos vyko mokyklos teritorijoje, o trečiąją dieną organizuotas įspūdingas  žygis į Virbalio piliakalnį ir Kristijono Donelaičio ąžuolyną.

Mokiniai per mokymus įgijo praktinių apsisaugojimo, išgyvenimo ir gynybinių įgūdžių. Jaunuoliai mokėsi išgyventi lauko sąlygomis – mokėsi statyti palapines, pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, šaudyti į taikinį.  Susipažino su  bendrosios saugos ir pirmosios medicininės pagalbos pagrindais. Trečia diena buvo skirta teorinių žinių pritaikymui praktikoje – mokiniai dalyvavo organizuojamame žygyje.

Pasak mokinių, tai buvo nuostabi diena, per kurią patyrė ir ekstremalių situacijų ir labai smagiai praleido laiką: statė palapines, gamino maistą lauko sąlygomis. Nors užklupo lietus bei teko keliauti per dilgėles peršlapusiais batais, tačiau oras nuotaikos nesugadino.

Gimnazijos mokiniai džiaugėsi galėdami dalyvauti šiuose mokymuose – aktyvioje veikloje, įgyti daug naujų žinių, pademonstruoti savo sugebėjimus iškyloje. Mokinius papirko šaulių dalykiškumas ir paprastumas.

Gauti atsiliepimai leidžia tvirtai ištarti – tokie mokymai labai reikalingi. Mokiniai džiaugiasi ir dalijasi su visais savo neišdildomais įspūdžiais ir dėkoja šį praktinį kursą rengusiems šauliams. Manome, kad šie mokymai tikrai pravers mokiniams ateityje.

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos informacija

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top